Wpis z mikrobloga

Godzina 2:30, wychodzę na balkon nieświadomy godziny i widzę duży blask na niebie. Szybko sobie przypominam jaka jest pora i od razu zidentyfikowałem oba blaski. To gazowe olbrzymy czyli Jowisz i Saturn! Zagościły znów na naszym prawie letnim niebie. Z doby na dobę będą pokazywać się co raz szybciej! W amatorskiej lornetce(15x75) takiej jak moja widać już cztery księżyce galileuszowe Jowisza oraz Saturna jako pomarańczową, wydłużoną gwiazdę.
Widok planet zmotywował mnie do kolejnej zmiany koncepcji setupu astro i kupno teleskopu, który pokaże pasy Jowisza oraz pierścienie Saturna.
Obiło mi się o uszy, że jak ten post wbije 15 plusów to różowy dołoży się do teleskopu. Sprawdźmy to! xD #astrofoto #astronomia #kosmos #flamezzcontent
f.....z - Godzina 2:30, wychodzę na balkon nieświadomy godziny i widzę duży blask na ...

źródło: comment_1624220945i2r9lylzQ31z8yKFaqD8Y5.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Obiło mi się o uszy, że jak ten post wbije 15 plusów to różowy dołoży się do teleskopu.


@flamezz: masz tego plusa, ale kolego my zadamy dowodow ze to nie poszlo na marne ( )
  • Odpowiedz
@flamezz: miałem dokładnie to samo - najpierw lornetka, zajarałem się planetami, oglądaniem księżyców Jowisza i struktury księżyca, po czym postanowiłem kupić teleskop i wiesz co? Bardzo się zawiodłem. Kupiłem sprzęt za 800 złotych i pomijając, że wycelowanie w takiego Saturna nie jest najprostsze, to jeszcze szybko ucieka sprzed oka i trzeba gałkami od mikroruchów kręcić, a największy zawód daje to co się widzi - Saturn jest małą kulką owiniętą sznurkiem, Jowisz
  • Odpowiedz
@dantey: a to zależy, de facto w visualu widzisz live to co się dzieje na niebo. w Astrofoto chodzi o sam proces, składanie, obróbkę. Finalnie zdjęcie wychodzi podobne do tysięcy innych, które są w sieci.
  • Odpowiedz
@cohontes: te w sieci też ktoś musiał zrobić. Ile razy trafi się obiekt o którego zdjęcia ciężko. Już nie wspomnę że nawet z hubbla są brzydkie.
W wizualu widać może 20% obiektów. A jak widać to marne plamki. Oglądałem przez 22 calowego dobsona pod niebem 21.75 mag i na mnie nie robiło to żadnego wrażenia. Jakie to ma znaczenie czy widzę to okiem czy na klatce? Na jednej klatce zawsze dużo
  • Odpowiedz