Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d_k_: nie ma "macek" i nie paczkuje. To bardzo czesto jest w basenach gdy brak chloru... To plywa wolno, nie przyczepia sie do kamieni itp.
  • Odpowiedz
@defoxe: mamy lato, a ten wpis się dalej wyświetla w google po wpisaniu "przezroczysta larwa w basenie" wiec pozwolę sobie odpowiedzieć - larwa jakiegoś chruścikowatego :D
  • Odpowiedz
larwa jakiegoś chruścikowatego :D


@FalkyFox: jesteś pewna? Ja pamiętam, że znalazłem przekonujące informacje, że to komary. Chruściki budują takie domki jak muszelka, nigdy nie spotkałem w basenie rozwiniętego do tej postaci owada.
  • Odpowiedz
@defoxe: larwy komara pływają sobie jak chcą i #!$%@?ą po calym zbiorniku, generalnie mocno ruchliwe. A ich jaja plywają sobie na powierzchni wody (dodaję zdjecie jaj komara niżej)

I zle tez ujęłam - to nie larwa chruścikowatego, a duzo jajeczek, a dopiero larwy robią sobie te smieszne kokony z patykow, o ktorych mówisz i wszystkiego co znajdą

A tutaj trochę informacji o tym dziwnym żelku w wodzie: https://www.drewmonkman.com/strange-egg-mass-of-the-caddisfly-who-would-have-guessed/
FalkyFox - @defoxe: larwy komara pływają sobie jak chcą i #!$%@?ą po calym zbiorniku,...

źródło: comment_1655060651uq4FtFB1cJculaWfrRXpjG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz