Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak... Zmniejszyć swoją wrażliwość?
Mam 25 lat i np widzac niewidomego na ulicy robi mi się przykro już do końca dnia, zawsze podchodzę do takiej osoby pytam czy nie pomoc, pamiętam jak kiedyś podrzucilem niewidomego nieznajomego gościa autem do domu, to potem tydzień nad tym myślałem jak on sobie poradzi...
Kiedyś prawie przejechałem jeża autem, na szczęście udało mi się go wyminac, to wróciłem żeby upewnić się że potupta do lasku i do końca życia myślałem że mam nadzieję że w lesie mu nic nie jest.. a, no i kocham małe psy, chciałbym mieć takiego żeby móc się nim po prostu opiekować. Jak oglądam filmy na których ktoś jest chory to potem mam dola na kilka dni. Historii w stylu że ktoś ma chorobę psychiczną i świat go nie rozumie nawet nie oglądam, nie próbuje..
Na "Ja robot" ryczałem jak dziecko. A, no i w rogu łóżka mam misia którego mam od urodzenia.

A jednocześnie - chodzę na silke od dawna, przymierzam się do zapisania na MMA, zap******am motocyklem, wyglądam jak buc jak chodzi o ubiór i "twarz", i w kontaktach z ludźmi jestem raczej cichy i oslchy, bo wstydzę się tego, próbuje być jak Stallone w filmach (piszę to z przymrużeniem oka ale wiadomo o co mi chodzi)
Tylko przy mojej narzeczonej jestem sobą. Ale chciałbym coś z tym zrobić, być bardziej... Nawet nie twardy, bo twardy raczej jestem, daje sobie świetnie radę, umiem być stanowczy, zwykle to ja załatwiam jakieś trudne sprawy jak chodzi o kontakty z innymi ludźmi itd, ale po prostu chciałbym być mniej wrażliwy na otaczający mnie świat...

#psychologia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60cf6056aee6da000a9a6ee7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 19
OP: Dwa doprecyzowania - motocykle kocham od zawsze, to nie tak że robię to na pokaz, nic nie robię na pokaz nie licząc właśnie nie okazywania uczuć innym.
Drugie - chodziło mi o film Chappie, pomyliłem tytuły. Ale na wall-e też płakałem :v

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
Bo mam wrażenie że facet ma być zimnym skur*ielem, a nie gościem który wzrusza się z byle powodu...


A tam, pitolenie. Po co na siłę próbować dostosowywać się do jakiegoś stereotypu. Tym bardziej, że masz narzeczoną, która cię akceptuje. Lepiej by było gdybyś też siebie zaakceptował, zamiast walczyć ze swoją naturą.

Może jedynie warto sobie uświadomić, że nie na wszystko mamy wpływ. Szkoda by było, żeby jakieś niezależne od ciebie zdarzenia psuły
Bo mam wrażenie że facet ma być zimnym skur*ielem, a nie gościem który wzrusza się z byle powodu...


@AnonimoweMirkoWyznania: ale już taki jesteś, możesz założyć maskę, ale pod tą maską zawsze będziesz czuł, że coś jest nie tak, że tylko udajesz

Nie da się zmniejszyć wrażliwości, mam tak samo. To dar.


@g__vv: uważasz to za dar? tak z ciekawości w czym Ci pomógł w tym krwiożerczym świecie?
@AnonimoweMirkoWyznania Facet to przede wszystkim powinien być sobą i się tego nie wstydzić :)

Wiem to jest trudne, ale to ty masz się dobrze czuć z samym sobą i nie musisz spełniać niczyich oczekiwań.

Jeżeli twoja wrażliwość przeszkadza ci w codziennym funkcjonowaniu to może warto było by udać się do psychologa i rozpocząć terapię ?

Też choruję na depresję w moim przypadku lękową.
Czasami naprawdę jest ciężko...

Ale nie można się poddawać...
Bo mam wrażenie że facet ma być zimnym skur*ielem


@AnonimoweMirkoWyznania: To masz złe wrażenie. No ok, jakieś janusze czy niedowartościowane sebki tak uważają, ale ich zdaniem nie ma się co przejmować. Według mnie masz fajną osobowość, z jednej strony wrażliwość i dobre serduszko, z drugiej jednak sam piszesz, że załatwiasz trudne sprawy, potrafisz być stanowczy, chcesz ćwiczyć sztuki walki itp., więc git, jest równowaga. Ale jeśli faktycznie Ci to przeszkadza, to
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam Ci książkę Elaine N. Aron - Wysoko Wrażliwi. Są ludzie, którzy są wysoko wrażliwi od urodzenia i jest to po prostu specyficzna konstrukcja układu nerwowego - bardzo ciekawy temat. Sama nad tym pracuję. Myślę, że kluczem jest tutaj znalezienie plusów swojej wrażliwości i czerpanie z nich korzyści.
Jeśli chodzi o empatię, o której wspomniałeś - również jestem bardzo empatyczna, ale w momencie, w którym uświadamiam sobie, że nie jestem
OP: @SzanownyPan: @Gumiasz: @LeVentLeCri: @LeVentLeCri: @choochoomotherfucker: @steppenwolf90: @pan_warell: @Suprema: @kartofel322: @kartofel322: @choochoomotherfucker: @send_nudles: @Arc2: @well_being: @well_being: @Quardes1411: @MatthewDuchovny:
Wybaczcie, że wszystkim na raz. Nie sądziłem, że to typ osobowości, bardziej myślałem że to ja jestem jakiś dziwny. Przez długi czas byłem blisko z osobą chorując na depresję, w zasadzie to dzięki mnie dziś dalej