Wpis z mikrobloga

podróżujące mirasy - kiedy lepiej wybrać się na wakacje za granicę? najprawdopodobniej mowa o Grecji. do wyboru drugą połowę lipca lub początek września. jakich różnic mogę się spodziewać?

czytałem w innych wpisach, że ceny poszły w górę (zarówno wypożyczenia aut jak i wszystkiego). czy początkiem września będzie lepiej i mniej tłoczno? nie wiem jakie miejsce mam na myśli, ale rzuciła mi się w oczy wyspa #zakynthos

to co mnie martwi to np. powrót obostrzeń we wrześniu i problem z wylotem lub powrotem (pomimo zaszczepienia)
#grecja #wakacje #podroze #podrozujzwykopem #pytanie

kiedy lepiej wybrać się na wakacje za granicę?

  • w lipcu 32.3% (10)
  • we wrześniu 67.7% (21)

Oddanych głosów: 31

  • 9
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: jeśli chodzi o Grecję to wybrałbym drugą połowę września o ile znów wszystkiego nie zamkną. Po 15 września spadają ceny za wynajem auta, pogoda dalej jest rewelacyjna, a woda cieplutka. Byłem tylko raz w lipcu i nigdy więcej. Woda była jeszcze zimna, a do tego tłok niesamowity.
  • Odpowiedz
@SamuraiOrigami: niby trzeba nosić, ale policja dużo luźniej do tego podchodzi niż u nas - sporo osób bez maseczek, sporo osób w maseczkach, na małej wyspie (Egina, piękna swoją drogą) nie widziałem nikogo w maseczce. W Atenach bardziej noszą i bardziej ganiają za maseczki (ale też nie jakoś bardzo).
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: właśnie wróciliśmy z Zakynthos, maseczki są wymagane, ale nikt ich nie nosi, w hotelu na stołówce i przy barze pilnowali aby każdy miał maseczkę i rękawiczki, a tak poza tym z dnia na dzień coraz więcej ludzi, więc na twoim miejscu wybrałabym jednak wrzesień
  • Odpowiedz