Wpis z mikrobloga

Nie wiem z czego wynika to przekonanie że my mamy jakiś mega silny skład, a tylko grany #!$%@?. I to patrzenie z góry na Słowaków, Szkotów, Macedończyków czy Węgrów. Tzn. zgadzam się że w meczach z tymi drużynami jesteśmy faworytami, ale nie tak dużymi jak niektórzy sobie wyobrażają.

Jest to zabawne bo jednocześnie połączone z przekonaniem, że Lewandowski nie na z kim grać.

Zasadniczo mamy tylko dwóch piłkarzy, których można zaliczyć do grona jedynych z najlepszych - Lewandowski i Zieliński. Szczęsnego trudno zaliczyć do top 10 bramkarzy. Na innych pozycjach jest bardzo przeciętnie.

Spójrzmy na Słowaków. Skrinar byłby u nas absolutną gwiazdą. Mak i Duda, choć to przeciętniacy, to u nas w kadrze też byliby pierwszym wyborem.

Szkocja? Traktujemy ich jak jakiś biednych górali. A przecież McTominey czy Tierney przerastają wszystkich naszych bocznych obrońców/wahadłowych. U nas byliby pierwszymi wyborami by far.

Kończę, bo musiałem odreagować to co się działo wczoraj na tagu

#reprezentacja #euro2020 #mecz
  • 6
@marcelus: u nas ludzie nie ogarniaja, ze takich zielinskich to jest ze 100 w europie, a hiszpania to caly sklad ma takich "zielinskich" przy czym my mamy chlopow w 1 skladzie z ekstraklasy i ligi rosyjskiej, ktorzy nawet trenera nie potrafia sluchac ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo polscy eksperci co mowia na lewandowskiego, ze nic nie robi w repce. W porownaniu w niemczech najwieksze byle gwiazdy
@Itun: tak oczywiście, pisałem z głowy byq
@nammah: u nas ludzie po prostu wychodzą z założenie że jeśli nasza repra kiedyś składająca się z graczy eklapy + kilku siedzących na ławce w bundeslidze wchodziła na ME czy MŚ, to teraz nasza repra która na papierze wygląda dużo lepiej powinna z powodzeniem z grupy wychodzić. jest w tym logika ale to bardzo wsobne widzenie
@pwwkpwwk: o #!$%@?łe a Ty dalej w swoich urojeniach xD pokaz mi post gdzie kiedys napisalem ze to europejska czołówka. Otoz nie, nie sa. Natomiast ta kadra , nawet biorac pod uwage Glika i czy Jozwiaka tyle doswiadczeni i solidni, ze porazka ze Slowakami-ktorzy indywidualnie sa jeszcze slabsi- to wstyd, szczegolnie w takim zalosnym stylu.

Debile z wykopu jak zwykle widza czarno-bialo. Ze albo ktos uwaza kadre za mega gwiazdy albo