Wpis z mikrobloga

Hej Mircy i Mirki!
Rozglądam się za rowerem (wiem, że najgorszy czas).
Ostatnia moja styczność z rowerami miała miejsce około 15 lat temu - street, freeride, skoki itp itd. Rama 16...
Obecnie szukam czegoś dla dorosłego człowieka hehe. Jazda będzie 50/50 asfalt/ piach lasy itp ale nie wykluczam czasem jakiegoś skoku. Z tego względu gravel raczej odpada, a crossy mają straszny osprzęt, malutki skok amora...
Chyba pójdę w ramę jak poniżej i zmianę ogumienia na 1.9-2.1 semi slick..

Plącze mi się we łbie od nowości: taperowane głowki, boosty?!, sztywne osie... Ostatni rower składałem sam ale teraz chyba bym nie dał rady, wypadłem z tematu.

Budżet to 4000-4500. Nie biorę używek pod uwagę.

Co powiecie na:
https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/stoic/stoic-2/2659.html#all-components-section-tab

lub

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-29-deore/_/R-p-330066

?

Stoic mi się bardziej podoba, nie jest to też decathlon (hehe), czy jest od niego lepszy?!
Rama niestety przypomina mi tą na której latałem 15 lat temu- pozycja siedzenia na sraczu, siodełko na maksa na dole a chyba chciałbym jeździć bardziej wyprostowany/pochylony.
Czy na ramie XC jest to możliwe?

Będę BARDZO wdzięczny za pomoc, sugestie, na co zwracać uwagę itp.
187cm wzrostu

#rower #kupnoroweru #szosa #rowerowawarszawa #cokupic
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k3lt: dzięki kolego, ale 5300 to o tysia za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z osprzętu rockrider lepszy? Czy na takiej geometrii da się wygodnie podróżować czy trzeba tylko dopieprzac po lasach, skakac itd?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaco666b: mam tego xc100 na 27.5 na Sramie 1x12 i jest wygodnie dosyć, jedynie pedały zmieniłem na platformy. Po asfalcie ciężko, bo gruba opona no i zbyt szybko nie smigniesz, bo brakuje z przodu blatu
@jaco666b: Ja rok temu wahałem się właśnie miedzy ST900, a XC100 i pomimo tego, że ST900 ma relatywnie gorszy osprzęt to kupiłem go ze względu na geometrię. Ogólnie jestem zadowolony i nawet pozytywnie zaskoczony tą przerzutka microshifta.