Wpis z mikrobloga

#agd #mieszkanie #remontujzwykopem
Czy polecacie pralko-suszarkę? Zdaje egzamin czy nie dosusza ubrań? Nie mam możliwości technicznych żeby upchać dwa urządzenia osobno.
Jeżeli już zdecyduje się na zakup to lepiej patrzeć, aby była kondensacyjna (woda zbiera się w pojemnik) czy doprowadzona do odpływu?
Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś kto ma takie urządzenie wypowie się w temacie :) Pozdro!
  • 13
@WojtasWojtas123:
z minusów
- wsad suszenia to zazwyczaj 1/2 wsadu pralki, więc po pełnym praniu musisz wyjąć połowę mokrych ciuchów
- zużywa wodę do cyklu suszenia (doczytaj ile, niektóre modele nawet ponad 100 litrów na cykl)
- NIE MAJĄ FILTRÓW! - normalnie suszarka ma kilka filtrów z których zbierasz paprochy, włosy itd. Tu część się zbiera na kołnierzu pralki po suszeniu, część zostaje na ciuchach, a część lata po łazience -
@JackBauer: raczej nie bierze tyle prądu - mam miernik wpięty za pralka.

Kupiłbym drugi raz.
Większość pran i tak susze normalnie na suszarce, w sumie nie wiem czemu i często zastanawiam się czemu nie uzywam jej częściej. Wkladasz ubrania, a za 3 godziny wyjmujesz czyste i suche.
mimo wszystko funkcja suszenia lepsza od suszarki "z drutów" postawionej na środku pokoju, w zimie mniej wilgoci w domu.


@Seraphiel: w zimie masz zwykle włączone grzejniki przez co powietrze w domu jest wysuszone! Więc właśnie w zimie swobodne suszenie wygrywa.
Od kiedy odkryłem suszarki pionowe to przestałem się denerwować na zajmowanie miejsca.
@Fearaneruial: no spoko, ale rozmawiamy o pralkosuszarce i jej wadach i zaletach, nie o tym czy ktoś ma suche powietrze w domu. Ten pionowy druciak to chyba raczej do bielizny, nie wyobrażam sobie na tym spodni czy ręczników - wąskie i ruszty za blisko siebie.
Nikt mnie nie przekona, że wieszanie zimnego wilgotnego prania z pralki może konkurować ze składaniem cieplutkich i suchych ciuchów z suszarki bębnowej.

@LeJanusz: chłopie, więcej
ale rozmawiamy o pralkosuszarce i jej wadach i zaletach


@Seraphiel: a ja poprawiam błąd w twojej wypowiedzi - najsuchsze powietrze masz w domu w zimie (bo ogrzewasz powietrze z zewnątrz - Wykres Molliera)

Ten pionowy druciak to chyba raczej do bielizny, nie wyobrażam sobie na tym spodni czy ręczników - wąskie i ruszty za blisko siebie.


zapewniam że nie masz racji

Nikt mnie nie przekona, że wieszanie zimnego wilgotnego prania
@WojtasWojtas123: kupiłem Boscha pralko suszarkę lata temu. bardzo jestem zadowolony. Nie jest to idealne i na pewno nie tak sprawne jak dwa osobne urządzenia, ale jak nie ma innej możliwości do daje radę. U nas suszarka (taka ze sznurkami do wieszania) zniknęła po zakupie tego urządzenia. Polecam każdemu