Wpis z mikrobloga

Mam kamień do #pizza i metalową łopatkę i wszystko na prawdę super, ale przetransportować tą pizzę z łopatki na kamień to #!$%@? koszmar. Podsupuje łopatkę mąką, ale i tak mi się ciasto przykleja. Kończy się na tym że jem pizze w kształcie Afryki z toną maki pod spodem. Jak wy to robicie?
  • 20
  • Odpowiedz
@Karol4722: pierwsza sprawa to jaka to łopata? Łopata łopacie nie jest równa. Polecam z ali łopatę za ~140zł, perforowana, anodyzowana, aluminiowa łopata. Pizza śmiga jak krążek po tafli lodu.
Druga sprawa to może nieumiejętnie operujesz łopatą. Ja swoje pierwsze razy z aluminową łopatą dostawałem #!$%@?. Musiałem nauczyć się odpowiedniego pierwszego ruchu, czyli ustawienie pod kątem i śmiały ruch do TYŁU a nie przodu, co powoduje, że ciasto dociska pizzę do łopaty
  • Odpowiedz
@Karol4722 wychodzi na to że dajesz za dużo składników na pizze. Następnym razem posmaruj brzegi pizzy oliwa, daj sos i wrzuć do pieca sam placek na 4min. Potem wyjmij, daj składniki i wrzuć jeszcze na tyle ile potrzeba. Pewnie pizza z górka i z żadnej łopatki Ci nie zejdzie
  • Odpowiedz
@Karol4722: Jesli robisz w piekarniku to po prostu rozciągaj placka na papierze do pieczenia. Pod papier wjedziesz każdą łopatą i po kilkunastu sekundach w piecu mozesz go nawet wyciągnąć, czego bym nie robił, zebu nie wychładzac piekarnika. U mnie to działało super.
  • Odpowiedz
@Karol4722
- zostaw miejsce na brzegach, nie układaj skladników po sam rant. - od momentu posmarowania ciasta sosem staraj się zrobić wszystko sprawnie szybko bo pizza zacznie sie kleić do blatu - nie nabieraj pizzy na łopatę pod kątem tylko jak najbardziej na płasko - semolina jest lepsza od mąki ale zanim nabierzesz pizze na łopate sypnij na lopate mąkę i ja zrzuc ta mąkę od razu - zdecydowany ruch jak nabierasz
  • Odpowiedz