Wpis z mikrobloga

Może ktoś by pomógł.. Nigdy nie korzystałem z PayPala i mam parę pytań..
Z PayPala można normalnie wyciągać pieniądze coś jak blik?
I czy jeżeli bym gromadził pieniądze na PP to czy komornik ma możliwość zajęcia konta i żeby nie ściągał pieniędzy z konta?
#paypal #pieniadze
  • 7
@kapitanrzultomordy: moim zdaniem jeśli masz problem z komornikiem należy pozbyć się kasy na kontach i natychmiast ją trzymać w gotówce u kogoś zaufanego, raczej nie w domu,

co do PP to konto jest powiązane z PP i teoretycznie można przez kartę dojść do tego, że masz tam konto, natomiast czy środki na koncie takim ma prawo przejąć komornik to już wyższa szkoła prawa i tego ci nie powiem, ja bym nie
@MEGATOMEK: PayPal może splajtować? :) No przestań. Generalnie PayPal ma w Polsce licencje banku i podlega regulacjom bankowym w ich pełnej formie. Skarbówka na 100% może wysłać zapytanie do PP, nie wiem jak komornik. Ale skoro PayPal to teoretycznie bank, to pewnie mogą Cię namierzyć na podstawie PESEL.
Dodam też, że nie polecam rejestracji pod nieprawdziwymi danym, bo nigdy nie odzyskasz pieniędzy, ponieważ nigdy nie udowodnisz, że Ty to Ty, a pieniądze należą do Ciebie. PP o wiele bardziej w porównaniu do innych pośredników internetowych podchodzi do AML.
Nie o to chodzi. Żeby potwierdzić konto bankowe w PayPal, to PayPal wysyła Ci dwie kwoty pieniężne, które Ty używasz jako kod (0,23 zł + 0,49zł = 2349). LINK. Tym samym PP kontaktuje się z bankiem i pyta czy Ty to Ty. Czy ta kwota poszła do Jana Kowalskiego czy Anny Buczek. Gdyby ona założyła konto w PP, a Ty przesłał ze swojego PP na jej konto PP, a ona wypłaciła