Wpis z mikrobloga

Dobra, takie luźne przemyślenia. W CHIA na 5 minut przypada 16 znalezionych bloków, czyli jeden blok jest znajdowany co około 19 sekund. Farmer na znalezienie rozwiązania ma w takim razie mało czasu i komputer musi przeszukać jak najszybciej wszystkie działki w komputerze. Jest taki parametr jak "Plots Passed Filter" i u mnie wacha sie on od 0 do 3 na łączną liczbe posiadanych plotów. Rozumiem że to ilość działek które zostały przeszukana. Więc w teorii chyba lepiej mieć np. 3 farmery po 500 plotów niż 1 z 1500. Chodzi mi tu tylko o samą szansę na wykopanie bloku, pomijam zużycie prądu oraz to że trzeba więcej wydać na srzęt.
#chia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ma5TeR: Bez znaczenia.
Ten filtr jeśli dobrze pamiętam przechodzi statystycznie 1/256 plotów
Jak masz 1024 ploty to średnio 4 Twoje ploty za każdym razem przechodzą przez ten filtr i tyle.

Co do bloku co 19 sekund, to samo potwierdzenie bloku bez problemu może trwać przecież i dłużej, tu jedne zalecenie jest takie żeby czas odpowiedzi Twojego klienta był liczony w sekundach, a nie np. minutach.
Że powinno to być około 5s, ale też nie znalazłem jakiejś wiarygodnej informacji że jak nie odpowiesz w 5, a np. w 10 to
  • Odpowiedz
Że powinno to być około 5s, ale też nie znalazłem jakiejś wiarygodnej informacji że jak nie odpowiesz w 5, a np. w 10 to nagroda przepadnie.


@hellfirehe: 30 sekund limit jest
  • Odpowiedz
30 sekund limit jest


@eXcore: No i wystarczy żeby nawet najwolniejsza konfiguracja się wybudziła z każdego uśpienia.

Znowu dużo dłuższy być nie może, bo w końcu znajdzie się ktoś kto ogarnie tak mocną konfiguracją (jakieś clustry czy coś) że da radę takiego plota zrobić od zera w tak krótkim czasie że się okaże że nie potrzebuje ich trzymać na dyskach tylko jest w stanie przygotować na bieżąco.
  • Odpowiedz
@hellfirehe: teraz się toczy właśnie dyskusja po wypuszczenia MadMax prottera czy k32 ploty są wciąż bezpieczne, jako, że najszybsze potwierdzone wyniki to około 20 minut (bodajże) na tworzenie jednego plota.

Jak dojdzie do tego akceleracja GPU, to może być możliwe tworzenie plotów "on demand", ale podobno autorzy twierdzą, że nie ma takiego zagrożenia ;) - nie wczytałem się jeszcze w ich argumentacje. Wczoraj był Webinar.
  • Odpowiedz
@hellfirehe: te 30 sekund jest od momentu pojawienia się nowego bloku do akceptacji rozwiązania. Najwięcej czasu zajmuje to żeby informacja o nowym bloku do Ciebie dotarła i po sprawdzeniu wyszła w świat. Dlatego ten czas jest całkiem ważny. Jeśli raz na jakiś czas wyskakuje ci 6 sekund czas dostępu to nie problem, ale jak wychodzi 20 to prawdopodobieństwo że nagroda Ciebie ominie jest bardzo wysokie.
  • Odpowiedz