Wpis z mikrobloga

Hej, drukuję rzecz filamentem PETG, w PrusaSlic3r wyłączyłem chłodzenie (tak myślę, że wszystkie opcje - screen niżej), jednak co 15 minut automatycznie włącza się chłodzenie hotendu, co zbija mi temperaturę :/ Potrzebuję drukować bez chłodzenia. Ktoś może korzysta też z PrusaSlic3ra i wie czy są jakieś ukryte opcje?
Z góry dzięki :)

PS. Opcje na screenach z trybu Eksperckiego.

#druk3d #ender3 #ender #creality #prusaslicer
Pobierz MisiekD - Hej, drukuję rzecz filamentem PETG, w PrusaSlic3r wyłączyłem chłodzenie (ta...
źródło: comment_1623836394XFN9sXtR3AHF4e7zML0bGp.jpg
  • 8
PS. Zauważyłem, że po ok. 20 minutach druku wentylator włącza się na maksa (255) i po kilku sekundach wraca znów na 0. O co chodzi? Jaka opcja go uruchamia? :/
@MisiekD: To nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale drukowałem na PET-G i nie wyłączałem wentylatora, nie zmniejszałem jego obrotów, a jedynie podniosłem temperatury i wyszło doskonale.
Ale PET-G nie trzeba całkiem bez nadmuchu, będziesz miał dużo nitek, daj chociaż 25%


@LuxEtClamabunt: niestety, ale na Enderze 3 V2 po włączeniu wentylacji nawet 30/255 mam spadki temperatury i drukarkę szlag trafia (ciężko jej utrzymać temperaturę 240 stopni z chłodzeniem) :/

@avangarda: tak jak wyżej napisałem :) Mam Endera 3 V2 i takie cuda się dzieją, że z chłodzeniem ciężko mu utrzymać te 240 stopni :/
masz skarpetę silikonowa na bloku? I tak jak pisał wyżej, na mostach daj na 0


@SpeeDKB: nie mam właśnie tej skarpety silikonowej, ale słyszałem zalecenia, że może pomóc i temperatura nie spada :)
Niemniej, nie mam jej, przed chwilą drukowałem bez chłodzenia pilnując właśnie tego auto włączania chłodzenia i całkiem ładnie wyszło :)