Wpis z mikrobloga

Doczekaliśmy się na wykopie lewicowego odpowiednika fanatyków Korwina i wolnego ryneczku.

Niektórym użytkowników wystarczy wspomnieć, ze są badania przeczące ich wizji świata opartej na analizie jednego komentarza na wykopie i ląduje się na czarnej.

To chyba już ten moment kiedy wahadło polityczne w Polsce zaczyna odbijać w lewo i teraz młodzi będą coraz częściej lewicowi i coraz częściej będziemy spotykać osoby o bardzo skrajnych poglądach.

#neuropa #polityka #bekazlibka #spostrzezeniazdupy
  • 68
@ZaplutyKarzelReakcji: Ostatnio na JBWA widziałem bardzo dobry wpis; ktoś zauważył, że kowinowcy te pare lat temu przynajmniej starali się zachować pozory kultury, zakładali ten mityczny garnitur i muchę przed napisaniem swoich kocopołów. Pisali głupoty, ale chcieli dyskusji na dobrych zasadach.

Młode lewaki są pod tym względem o wiele gorsze, wyzywają, dehumanizującej za każdy objaw sprzeciwu z najświeższa linią poglądów kolektywu. U nich od razu jesteś faszystą, nazistą, libkiem, zero argumentów, my
@chianski: Obie te grupy łączy przekonanie o własnej racji, brak jakichkolwiek wątpliwości i pokory.

Jedyne co różnice skrajna lewice od kuców to motywacja przy przekazywaniu swoich spostrzeżeń. Te młode osoby z lewicy nie są otwarte na żadną rozmowę, one po prostu przekazują informacje, z która ty masz się zgodzić albo urywają rozmowę.

Kuce natomiast przekonane o swojej nieomylności chcą się dowartościować i „zaorać” albo wykpić rozmówcę.

Nie wiem czy to motywacja
@ZaplutyKarzelReakcji: Zgadzam się i w tym widzę największy problem. Uważam, że to umiłowanie i dążenie do dyskusji, która jest wymianą poglądów spowodowała, że wielu korwinistow zrozumiało pewne rzeczy, przestało wierzyć w paruweczkowe interesy i przeszła na centrum - czy to zielonej czy fioletowej ćwiartki. Sam w gimbazie byłem korwinistą, moi znajomi tez. Świat wydawał się prosty, ale ciagle chcieliśmy dyskusji. No i teraz jesteśmy liberałami, wiemy gdzie były błędy w tym
Boje się czasów, w których ci drudzy dostaną prawa wyborcze. Kuce jak widać, wprowadziły małą konfę do sejmu. Lewaki będą znacznie groźniejsze.


@chianski: tak naprawdę tych internetowych lewaków pokoleń zoomerskich reprezentuje Razem, ewentualnie PPS, czy inne planktony w kwestiach gospodarczych. SLD i Wiośnie dostaje się za neolibkowe odchylenia xd Na twitterze niedawno Łukasz Kohut z Wiosny dostał "cancel" za chwalenie Balcerowicza xD
@LebronAntetokounmpo: Kohut to akurat jeden z niewielu ludzi lewicy z rigczem. Ponadto szanuję go o walkę o śląskość.

Ale wiesz, ten plankton będzie rósł, przecież Korwin przed 2015 oscylował wokół procenta - gdzie jest dziś konfa? Obecna lewica albo pójdzie w hardcor, albo przesunie się w stronę centro-lewu robiąc miejsce dla radykałów z różnych kolektywow.
Czy ja wiem? Wychodzi na to samo. Przecież Konfederata będzie robił fikołki godzinami, a na koniec nazwie cię trollem, ale nigdy się nie przyzna, że nie ma racji.


@TenTypZez: Przecież wiele osób uważa, że z Korwina się wyrasta, czyli jednak kuce mogą komuś przyznać rację.
Poza tym skłonność do dyskusji i poszerzanie wiedzy zawsze są dobre.
oczami_kuca - > Czy ja wiem? Wychodzi na to samo. Przecież Konfederata będzie robił f...

źródło: comment_1623836875ZpnaENv6TVGIpYZGCLtsRF.jpg

Pobierz
@TenTypZez: To prawda, ale to zupełnie inna sytuacja niż ucinanie jakiejkolwiek rozmowy.

Każda rozmowa zostawia jakiś ślad.

Zwróć uwagę na to, ze stare kuce takie jak lastko czy sorek dodały cały wykop na czarna, bo nie chciały już żadnej konfrontacji swoich poglądów z rzeczywistością. Inne kuce po jakimś czasie wyleczyły się Korwina dzięki ciągłej weryfikacji swoich poglądów.
Przecież wiele osób uważa, że z Korwina się wyrasta, czyli jednak kuce mogą komuś przyznać rację.


@oczami_kuca: To się dzieje po latach wykłócania się, po cichu w domu, kiedy już ma się dość bronienia przegranej sprawy, a nie w dyskusji.

Poza tym skłonność do dyskusji i poszerzanie wiedzy zawsze są dobre.


Powtarzanie tekstów po Korwinie/Bosaku to nie jest dyskusja. Ile tutaj jest kuców, którzy potrafią choćby porozmawiać o tym dlaczego wierzą
@ZaplutyKarzelReakcji: Widzę też takich, ale imo to już jest zdecydowana mniejszość, a ta argumentacja coraz słabsza, bo ci ludzie jednak od konfy odchodzą. Dużo częściej za to widzę w nich ludzi, którzy tak samo jak ich liderzy używają bajek o wolnym rynku, bo nie chcą się przyznać, żę tak naprawdę to jednak chodzi im o to LGBT, aborcję i kościółek.
Powtarzanie tekstów po Korwinie/Bosaku to nie jest dyskusja. Ile tutaj jest kuców, którzy potrafią choćby porozmawiać o tym dlaczego wierzą w to co wierzą, zamiast powielać propagandę? Może z jeden, dwa?


@TenTypZez: Ale z tym to nie jest problem tylko wyborców korwina, większość ludzi nie interesuje się polityką i nie ma dosyć wiedzy by wytłumaczyć własne poglądy. Zobacz np. na to badanie ankietowe,
Tylko 4% badanych wskazało właściwą odpowiedź na
oczami_kuca - > Powtarzanie tekstów po Korwinie/Bosaku to nie jest dyskusja. Ile tuta...

źródło: comment_1623838444n6DnGbOsoS7XMSvwBE8MvN.jpg

Pobierz