Wpis z mikrobloga

Ależ to jest pyszne. Czekałem na to 2.5 roku chyba. Właściwie wczoraj się zaczął sezon.

Myślę, że smakowałby większości ludziom, nawet tym co mówią że im Durian nie smakuje. Odmiana Red Prawn. Konsystencja i smak kremu w kremówce papieskiej. Kremowy, słodki, z jakby z dodatkiem alkoholu. Przyznaję - posmak pozostający w buzi po jakimś czasie daje średnio miłe wrażenia, ale podczas jedzenia naprawdę smak jest idealny.

Co do zapachu to nie jest intensywny. Tzb samo stoisko tak bo są tam dziesiątki durianów (zamkniętych i otwartych). Ale po zakupie sam miąższ nie ma mocnego zapachu.

Cena za tackę ok 34 zl (12S$).

#jedzenie #azja #durian #jemprzeciez <- mój tag
kotbehemoth - Ależ to jest pyszne. Czekałem na to 2.5 roku chyba. Właściwie wczoraj s...

źródło: comment_1623824088UHMJx8ua8iUOkYlIUV4pO6.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotbehemoth: może i masz rację. Nie miałem odwagi robić kolejnego podejścia. Ale rzeczywiście ten z Twojego zdjęcia wygląda inaczej (jest bardziej pomarańczowy i pofałdowany). Następnym razem poszukam takiego.
  • Odpowiedz
  • 2
@serek28 trochę cwaniakuję bo po prostu już na tyle długo siedzę w temacie, że wiem co, gdzie, kiedy i za ile kupić :) za pierwszym razem jak gdzieś w Tajlandii kupiłem losowo to też mi smakowało jak zgniła cebula
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Ja chyba tez w takim razie trafiłem na gorszy sort w Tajlandii, bo tak dawały zgniła cebula, ze aż mnie cofnęło. Opisz subiektywne doznania związane z aromatem tegoż okazu jaki masz na papierowej tacce ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 6
@Tryggvason oczywiście co do odmian to sprawa osobista, ale ogólnie wiele osób uważa że jedyne dobre duriany są w Malezji i te z innych krajów będą kiepsko smakować.
Druga sprawa to gdzie kupujesz - turystom byle co można wcisnąć jak się nie znają. Szukają śmierdzącego ochydnego owoca to taki dostaną :)
Doznania no tak jak opisałem - jakby pestka (w środku są duże pestki) była oblepiona kremem z kremówki, może z
  • Odpowiedz
@srgs: Może jak trufle? :)

@kotbehemoth: jak wyglądają zarobki na miejscu? 34zł za coś takiego wydaje się dużo. Jak ogólnie obserwuje to ceny, które podajesz wydają się spore a już kiedyś mi pisałeś, że większość ludzi je na mieście. W porównaniu z Polską zarobki są dużo wyższe?
  • Odpowiedz
  • 1
@Aerwin generalnie są wyższe, gdp per capita jest 4 razy wyższe niż w Polsce. Ceny w złotówkach podaję orientacyjne. Siła nanywcza jest zupełnie inna. Jedzenie na mieście to skomplikowana sprawa - za cenę tego duriana zjesz i 3 obiady jak się uprzesz. Dobry durian to nie jest owoc jak jabłko w Polsce :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Tryggvason ja już w ogóle chyba nie zwracam uwagi na zapach. Jak normalnie jesz jabłko to też się nie skupiasz jak pachnie. Pewnie po prostu słodki, egzotyczny, lekko ostry zapach. Następnym razem spróbuję się skupić ma zapachu to napiszę.
  • Odpowiedz