Wpis z mikrobloga

eh... Pamietam jak babka dała na sprawdzianie zadanie na 6, którego nikt nie ruszył nawet. A ja #!$%@? w dwie linijki, bo wystarczyło to sobie wyobrazić (trygonometria). Ale stwierdziła że zadanie jest za łatwe (moim sposobem) na 6 i dostałem 5+.


@Hrjk: myślałem że to norma. u mnie w technikum nauczyciel jakiś wiersz zacytował i powiedział że jak ktoś zgadnie czyj to wiersz był to dostanie szóstke, powiedziałem że to jego
  • Odpowiedz
@widme: w technikum z angielskiego wychodziło mi coś koło 97-98% na koniec roku ale 6 nigdy nie dostałem, bo mimo, że wg. skali procentowej od 96,1% jest 6 na koniec, to nie byłem na żadnym konkursie ani olimpiadzie XD nie liczy się, że wygrasz, tylko, że wziąłeś udział i masz X% na koniec roku :DDD patola
  • Odpowiedz
@Victim mi się podobało podejście jednego gościa na studiach: zrobiłeś inaczej jakieś zadanie? To wytlumacz swój tok myślenia. Potem szukal jakiegoś kontrprzykladu, jeżeli nie znalazł uznawal to zaliczał, jak znalazł, a Ty nie umiałeś obronić swojej metody to oblewał
  • Odpowiedz
oblicz objętość bryły całkami - ja to zrobiłem normalnie bo dało się wyobrazić sobie bryłę i polecieć z "normalnych" wzorów


Ale mieliście wyprowadzone te normalne wzory albo sam je wyprowadziłeś na podstawie materiału przedstawionego na zajęciach czy wziąłeś z dupy?

@Fearaneruial:
  • Odpowiedz
@Victim: Nie wszyscy nauczyciele tacy są. Moja mama była nauczycielem w podstawówce. Był tam jeden uczeń, który był baardzo słaby z matmy ale podczas jednej kartkówki wykazał się myśleniem niepodobnym do ucznia podstawówki. To była kartkówka z geometrii i w jednym zadaniu trzeba było policzyć pole trójkąta. Chłopak nie pamiętał wzoru ale .. wyobraził sobie, ze trójkąt to tak na prawdę trapez z górną podstawą o długości = 0, a wzór
  • Odpowiedz
O albo idąc za twoim pytaniem
To tak jakbyś na jakiejś kartkóweczce ze wstępu do matematyki mając do udowodnienia że 1+1=2 (korzystając z przedstawionej na zajęciach aksjomatyki peano i definicji dodawania) napisał od razu

1+1=2

(Bo tak nauczyli mn w podstawówce i to oczywiste)

@Fearaneruial:
  • Odpowiedz