Wpis z mikrobloga

@plackojad mieciu parę miesięcy temu zaliczył dziwny odjazd w kierunku polityki i to mocno w lewą stronę. Stał się wręcz chorym z nienawiści, a nie bekowym, trochę zabawnym obserwatorem życia na TT.

Stoi w obronie ludzi (ludzi?) pokroju Jasia Kapeli tudzież Mai Staśko, jednocześnie mając ogromną bekę z prawicy, czy też środowiska wolnościowego. No i taki jest kontekst ogółem.
@RobertoBaggio: przecież bekę z prawicy ma każdy kto choćby używa dwóch szarych komórek xD i o jakim środowisku wolnościowym mówisz, bo w Polsce takowe nie istnieje(konfa i reszta tej błazenady na prawo to nie są partie wolnościowe). Wiec słusznie, ze mietczynski czy ktokolwiek inny ma z nich bekę - traktować polskiej prawicy na poważnie nie można.
@Adexi chociażby partia libertariańska jest mocno wolnościowa, a po niej Mietek cisnął z parę dni temu.
Mamy Roberta Gwiazdowskiego, Centrum Adama Smitha, Sadowskiego i jeszcze wielu inteligentnych ludzi, którzy potrafią sensownie i na poziomie przedstawiać swoje racje.

Środowisko wolnościowe to zdecydowanie nie jest tylko Konfa (całe szczęście).

Pozdrawiam Twoje dwie szare komórki :)
@RobertoBaggio: no i o tym mowie, ze nie istnieje. Jaki impakt na cokolwiek ma partia libertariańska? A konfa to nie jest w ogóle środowisko wolnościowe, a nie „tylko”. Oni maja tyle wspólnego z wolnością co PiS z prawem i sprawiedliwością. Nie wiem jakim cudem wiążecie niskie podatki z wolnością. Wolność pod względem społecznym i gospodarczym to jest wolność, jak ci się nikt ani nic nie wpieprza. Konfa coś takiego oferuje? Ktokolwiek
@WiktorekS nie wiemy ile postawił i ile wygrał, wiemy tylko ile jest do przodu. Więc zapłacił 12% obrotowego od kwoty POSTAWIONEJ.
Dodatkowo jeśli wygrana wynosiła powyżej 2280 jednorazowo to jeszcze 10% od wygranej.
Więc bardzo mało prawdopodobne, żeby zapłacił 40% od "zysku" jak marzy się lewicy, której Mieciu kibicuje bardzo mocno.
@WiktorekS nikt i ja też tak nie napisałem. Interpretuje słowa autora komentarza, który o to zapytał jako "skoro chcecie dzielić się z potrzebującymi pieniędzmi zarobionymi przez innych, to może zróbcie to samo ze swoimi"
@WiktorekS trochę z #!$%@? i trochę nie z #!$%@?. Dlaczego ten zarabiający na giełdzie, w Biedronce, u bukmachera, czy po prostu trochę więcej mają płacić różne podatki od zarobków? Dlaczego lewica chce podatkować tak niekonsekwentnie? Dlaczego w sejmie głosują za podniesieniem sobie płac kiedy chcą, żeby inni zarabiali mniej, a tak na serio ich zarobki są już na poziomie takim, że powinni być w grupie tych "obrzydliwie bogatych", ale jednak sami nie
@portas91: w zyciu na lewice nie zaglosowalem, wiec raczej jestem malowiarygodny jako rzecznik lewicy.

Wydaje mi sie jednak ze mylisz pojecia. Kazdy zarabiajacy na gieldzie czy u bukmachera - placi taki sam podatek od zyskow. Nie ma zadnych zasad w stylu ze leworeczny placi 15% a praworeczny 10%. Kazdy placi tyle samo.

Tobie pewnie rozchodzi sie o to dlaczego dochod z pracy jest opodatkowany bardziej (procentowo) niz dochod z zyskow kapitalowych.