Wpis z mikrobloga

Cześć,
miałem kolizję drogową i mam jedną rękę w temblaku a kciuk od drugiej ręki w szynie. Mam skierowanie do poradni chirurgi urazowo ortopedycznej (CITO), dzwoniłem do wielu placówek na NFZ ale terminy to od połowy lipca w górę, przez co chyba będę musiał iść prywatnie.
Czy ktoś może polecić jakiegoś ortopedę (albo jeszcze jakieś miejsca, do których można spróbować na NFZ z miarę rozsądnymi terminami) w poznaniu/obrębie 30 km od poznania?
#lekarz #badania #poznan
  • 8
  • Odpowiedz
@pp53: Pewnie chodziło o to, że dobry w kontekście naszej służby zdrowia.

Ojciec miał problem z kolanem. Lekarz polecił specjalistę to po znajomości(lekarza który stawiał diagnozę z chirurgiem) dostał termin za rok. Lekarz chamsko zasugerował że może próbować u innych, ale szanse, że wróci do pełnej sprawności są mniejsze.

Czacie? Rok z niesprawna noga.

Skończyło się prywatnym zabiegiem. Czas oczekiwania 2 tygodnie, koszt 5000 zl
  • Odpowiedz
@Jeesek: najgorzej, że ludzie już uznają takie terminy za normę, albo nawet za coś pożądanego. Moja babcia miała wypadek i skręciła sobie nogę w biodrze. 80 lat, rok wcześniej złamała tak samo drugą nogę, więc kiepsko. No to uruchomiliśmy znajomości, jakaś dziesiąta kuzynka po kisielu jest fizjoterapeutką i rehabilitację babcia mogła zacząć praktycznie natychmiast. Ale parę dni przed startem zaczęła narzekać, że tak się chyba nie powinno, bo koleżanki i panie
  • Odpowiedz
@Limonene: Oczywiście, że to nie są normalne terminy. To straszna patologia. Jak dzieje się coś złego to bardzo często kończy się na prywatnej służbie zdrowia, gdzie jest lepiej i od ręki. Płacimy często wysoki składki i nic z tego nie wynika(a chcą ściągać jeszcze więcej).

Dziurawy, zepsuty system.
  • Odpowiedz
@DamianooTrucker od ratowników nic nie dostałem, przewieźli mnie karetką do szpitala Heliodora Święcickiego i tam wczoraj faktycznie na izbie przyjęć byłem bez kolejki. Zrobione było RTG i lekarz dyżurny wstępnie wykluczył złamania, ale dał skierowanie do poradni w celu weryfikacji rozpoznania oraz dalszego leczenia. I to skierowanie jest właśnie CITO (czyli pilne) i właśnie terminy lipcowe to są już pilne terminy.
  • Odpowiedz