Wpis z mikrobloga

@Nemrod właśnie widziałem, różnica w cenie jest spora między testami, nie wiesz jaki dokument honorują? Te nasze certyfikaty szczepienia po polsku przejdą?
@Obwud: Tak, do 7 czerwca niby brali tylko PCR (ale też puszczali na tych szybkich), a od tygodnia także szybkie i szczepionki. Na lądowej granicy z Polską mają obowiązek rozczytania dokumentów po polsku, jeśli lecisz samolotem to weź w laboratorium opcję po angielsku.
@Nemrod @Obwud na IKP jest do pobrania dwujęzyczne (PL/EN) zaświadczenie o szczepieniu. Z samym świstkiem, który się dostaje w punkcie szczepień bym się raczej na Ukrainę nie pchał.
Dodatkowo trzeba pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym, obejmującym koszty leczenia covid.
@PanAmericana: Tym się zajmuje SG, a u nich rolę SG pełni regularne wojsko. Ten świstek będzie sprawdzał zwykły żołnierz, który zwykle nie lubi sobie robić problemów. Dlatego sporo Polaków wcześniej przejeżdżało na tych szybkich testach, mimo iż w przepisach do 8 czerwca były PCR. Teraz jest o szczepieniu, to mu dajesz potwierdzenie szczepienia - nie doczepi się.
@PanAmericana
@Nemrod
Przekroczyłem granice w Charkowie (samolot), sprawdzili ubezpieczenie covidowe, wzięli test antygenowy i certyfikat szczepień (ten z flagą unii) i puścili. Gdy spytałem czy sam certyfikat by wystarczył odpowiedzieli że tak. Dzięki za odpowiedzi.