Wpis z mikrobloga

Wczoraj było 端午节 , tłumaczone jako Święto Smoczych Łodzi. Obchodzone jest mniej więcej w połowie roku - dokładnie 5. dnia 5. miesiąca kalendarza księżycowego. W tym dniu kupuje się zongzi (粽子). Jest to przekąska z kleistego ryżu z nadzieniem w postaci mięsa, orzechów pasty fasolowej i/lub innych rzeczy. Ryż zawinięty jest w liść bambusa i również w nim sprzedawany w postaci takiego pakunku. Oprócz jedzenia, dania te często się składa też w ofierze na różnego rodzaju ołtarzykach.
W tym dniu zwykle odbywają się własnie wyścigi smoczych łodzi - długich łodzi mieszczących około 20 wioślarzy rozmiesczonych po obu stronach. Przez Covida odwołane w tym roku.

Na zdjęciu właśnie zongzi kupone w popularnym miejscu.

#ciekawostki #chiny #singapur #jemprzeciez <- mój tag
Pobierz kotbehemoth - Wczoraj było 端午节 , tłumaczone jako Święto Smoczych Łodzi. Obchodzone je...
źródło: comment_1623734630ZqghpiODTI4aPptBAOB2JT.jpg
  • 20
@Bordomir tak jakbyś zabrał kwiaty z jakiegoś ołtarzyka Matki Boskiej gdzieś przy drodze. Chyba nikomu normalnemu takie rzeczy nie przychodzą bdo głowy. Jakby jakiś głodujący człowiek nie miał pieniędzy i zabrał takie jedzenie (chociaż ciężko mi to sobie wyobrazić) to nic by się nie stało. Ale tu nie ma raczej głodujących ludzi. A jak ktoś jest naprawdę biedny to ktoś mu na pewno jakieś jedzenie da. Albo parę groszy.
@Koroshiya_1 a no tak, kanał wziął się z nazwy tagu, a pod tagiem kiedyś tylko jedzenie było. Już mi parę osób powiedziało że głupia (albo niepasująca) nazwa ale nie chcę mi sie zmieniać. ( ͡º ͜ʖ͡º)