Wpis z mikrobloga

Mam do was pytanie. Chciałabym złożyć wypowiedzenie na mocy porozumienia stron, swojemu przełożonemu w przyszłym tygodniu. Nie jest to koniec miesiąca, dlatego moje pytanie brzmi, czy jeżeli złoże wypowiedzenie 22.06 i wskaże datę zakończenia pracy na 21.07, to pracodawca może się uczepić i zgodzić się na koniec następnego miesiąca? (Obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia). Możecie powiedzieć jak to u was w praktyce wyglądało, jak zwalnialiście się w środku miesiąca. (,)

#wypowiedzenie #pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #praca #kodekspracy
  • 16
  • Odpowiedz
to pracodawca może się uczepić i zgodzić się na koniec następnego miesiąca?


@Camellia: pracodawca moze nie tyle sie uczepic, co po prostu nie zgodzic sie na porozumienie stron i bedziesz musial pracowac do konca lipca.
  • Odpowiedz
@Camellia: tak jak Pan @little_muffin pisze. Pogadaj z pracodawca, powiedz co i jak, to jest jego dobra wola a nie przymus, ze cie pusci wczesniej.
Wiec zapewne duzo zalezy od twoje postawy, stanowiska i odpowiedzialnosci jaka ponosisz w pracy, czy ktos cie zastapi itd.
Ogolnie to jesli on sie zgodzi, to jest 10 dni w plecy (21-31.07) z obsadzeniem stanowiska.
  • Odpowiedz
@Disscord93: mozesz go podac do sadu pracy, jesli jestes w stanie wykazac realnie poniesione straty spowodowane jego nieobecnoscia.

O ile ma juz swoje wypowiedzenie to tt na swoim mozesz go wywalic dyscyplinarnie - opuszczenie stanowiska pracy i dokladnie to samo napiszc na swiadectwie pracy.

Oo szczegoly i jak to dokladnie wyglada odsylam na jakis fora prawne, ja tylko przedstawiam jak to teoretycznie wyglada.
  • Odpowiedz