Wpis z mikrobloga

Witam, tak się zapytam. Robię własny serwer domowy. Mam 4 dyski, które zRAIDowałem (2 w RAID0, 2 w RAID1). Natomiast Debian nie wykrył ich jako RAID sprzętowy, ale programowy. Czy Intel robił ludzi w #!$%@? dając RAID programowy czy tak ma być?

#linux
  • 6
@zaslav: @Pawlosek: Ok, czyli ten fake-raid jest gorszy od typowego RAIDa robionego przez mdraid?
A co do RAID10 - nie wiem czy mogę, bo to dyski różnej pojemności (2 takie, 2 takie)

@sirpingus: No właśnie sam nie wiem :D Oprócz tego, że nie wiem co (mostek?) grzeje się jak reaktor w czarnobylu (może zawsze się grzał).

Pytanie też czy warto to "reorganizować", bo jeśli nawet ten Intelowy jest softwareowy,
Oprócz tego, że nie wiem co (mostek?) grzeje się jak reaktor w czarnobylu (może zawsze się grzał).


@fervi: Przy intelowskim RAIDie (teraz to się nazywa Intel RST), to mostek będzie się grzał bo tam jest wbudowana logika RST.

Sam tego nie używałem. Jednak sam w sobie RAID takich rozmiarów jest relatywnie mniej wymagający (przy powszechności 4 rdzeni i więcej).