Wpis z mikrobloga

Nie czytałem dużo fantasy. Głównie jakieś proste pokroju Nieświadomy Mag i kilka innych pozycji, których już nie pamiętam.

Myślałem nad kupnem Diuna. Tylko czy nie jest to coś zbyt ciężkiego do przeczytania na początek. Polecacie tę książkę, czy lepiej coś innego? Może macie swoje ulubione pozycje?

#ksiazki #fantastyka
U.....a - Nie czytałem dużo fantasy. Głównie jakieś proste pokroju Nieświadomy Mag i ...

źródło: comment_1623694807NduQHMT2f3cT4lCh1LLqIZ.jpg

Pobierz
  • 18
@Urojony_programista imo lepiej wypożycz w biblio i sam zobacz. Są cięższe pozycje, są lżejsze - Diuna jest gdzieś po środku. Zobacz Sandersona bo ma przyjemne pióro i jego książki się połyka w kilka dni. Albo Malazańska ksiega poległych bo podobno światowy top, a teraz jest u nas dodruk.
@Urojony_programista: jest bardzo ciężkostrawne, jednak pierwszy tom daje jeszcze radę. Dobra literatura, refleksyjna, wielowarstwowa, niekoniecznie idealna na początek przygody z fantastyką/SF, ale ale na pewno godna polecenia.

Za to kolejne tomy... im dalej, tym ciężej. Metafizyka, quasireligijny bełkot, długie wielostronnicowe dialogi o niczym... Domęczyłem wszystkie, w sumie to sam nie wiem po co.