Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LordDarthVader: tu masz dwa różne typy wyrzynarek. Osobiście posiadam obydwa typy. Do cięcia od spodu polecam parkside. Do cięcia tradycyjnego polecam niteo.
Jeśli chcesz czyste cięcie to polecam brzeszczoty extra clean cut i bez podcinania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LordDarthVader: ja mam niebieskiego Boscha 12v takiego jak parkside i starego zielonego Boscha 650 z tradycyjnym chwytem. Z racji tego że ostatnio robiłem remont to jechałem cały czas niebieskim. Różnica jest taka że chwyt jest niżej i jest trochę inny, inna jest kontrola. Mi bardziej pasuje tak jak Parksude, tym bardziej że nie wciskam cały czas włącznika podczas cięcia. A to że akumulatorowa to wtórna sprawa, choć powinienem postrzegać to na
@ruffio: Akumulatorowa w zasadzie to mi nie potrzebna. No trudny wybór bo w marketach typu mrówka to już w ogóle jakieś marki nieznane i właściwie nie ma z czego wybierać. Jest "bosz" za 250zł około ale nawet nie ma regulacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LordDarthVader: generalnie do 200-300 zł jest co wybrać i jakoś sprzętu jest porownywalna. Laser zbędna rzecz bo po proste i tak tniesz od kątownika lub innej deski, chwyt brzeszczota w 99% to "T". Moc - czy 600 czy 800 lub 900 wat nie ma znaczenia. Ktoś powie że to przekłada się na głębokość cięcia - bzdura. Powyżej 40-50 mm ciężko uzyskać kąt prosty.
Kup cokolwiek ale zainwestuj w dobre brzeszczoty -
@LordDarthVader
Zależy do czego ci potrzebna. Jak te półki szafki do domu to nie polecam. Jak gdzieś do piwnicy czy garażu to możesz brać. Strasznie ciężko jest prosto idealnie ciąć, dodatkowo strzępi krawędź czasem. Ja kupiłem w trakcie budowy domu i w sumie żałuję. Jakbym miał drugi raz kupować to ukośnice bym wziął, ale to wydatek trochę większy, albo pilarkę ręczna są w cenach co wyrzynarki. Można samemu do tego prowadnice robić
@LordDarthVader: Jak nie masz doświadczenia z wyrzynarką to załóż że na początku to od kilka cięć będzie skopane, szczególnie jeżeli chcesz prosto uciąć np. 1m. Ja mam Boscha i już się przyzwyczaiłem ale prowadnica okazała się krzywo zamontowana i wskaźnik wskazuje odchylenie o 1 stopień ale jak bym za nim podążał to się nagle okazuje że uciąłem za dużo. Ogólnie do 300zł to prawie wszystko to jedno i to samo i