Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić jakieś lekkie wysokie (3/4) buty na 3 sezony w góry na spokojne dłuższe spacery po 2-3 tygodnie, szlaki 90% pagórki, błoto i deszczowa pogoda, 10% jakieś skalne górki. W zimę to max. 1 dzień w raczkach. Przymierzyłem Salewa MNT Lite Mid GTX i w sumie bardzo wygodne, jak adidasy "ugórowione". Wcześniej miałem supersztywne Aku, których nie rozchodziłem do końca w 5 lat i szukam czegoś po prostu wygodnego.

#butytrekkingowe #gory #turystyka #podrozujzwykopem #pytania
NieRozumiemIronii - Chciałbym kupić jakieś lekkie wysokie (3/4) buty na 3 sezony w gó...

źródło: comment_1623585615UdH5IUDczjiU87YXExVEwf.jpg

Pobierz
  • 10
@HHokuss Niestety tak się utarło i ludzie trochę bezrefleksyjnie idą w buty wysokie, bo zawsze tak było.

@NieRozumiemIronii Jak dla mnie przymierz sobie jakieś niskie Salewy, La Sportivy albo Scarpy. Bierz wygodniejsze, może być z Gore, a za to co oszczędzisz kup dobre stuptuty. Taki zestaw wystarczy ci na 90 procent warunków w planowanym okresie. Docelowo możesz się zaopatrzyć w sztywne buty wysokie pod półautomaty i w ten sposób masz pokryty cały
@NieRozumiemIronii Nie rozchodzisz sztywnego buta górskiego, który jeat sztywny ponieważ taki wlasnie ma byc (na warunki zimowe do mocowania rakow). Odradzam produkty Salewy, sam nic od nich nie mam (cena nieadekwatna do jakości), ale znam kilka osob, które narzekają na buty (cienka podeszwa, która wbija sie w stopę). Jeszcze nie widziałem kogos, kto ma uwagi do butów Meindla. Jak mniejszy budżet to poszukaj cos z La sportiva, Zamberlan, Scarpa
Jeszcze nie widziałem kogos, kto ma uwagi do butów Meindla.


@odishewo: Byłem w ostatnich miesiącach na dwóch wyjazdach podczas których Meindle zrobiły "aaa", czyli odlazły podeszwy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HHokuss: @Najmilszy_Maf1oso: a jak sobie radzicie ze szlakami jak ze zdjęcia @Fafrocel:?
U mnie 9/10 wyjść na trekking mniej więcej tak wygląda.
Te Salewy miałem w ręce, produkt wali chińszczyzną, bok pomazany klejem, ale też nie potrzebuję butów na całe życie, bo pewnie i tak najpierw się zetrze podeszwa, a były wygodne.
@Fafrocel: moje ostatnie buty właśnie zrobiły "aaa" i koniec końców musiałem obciąć 3/4 resztek vibramu na