Wpis z mikrobloga

Spójrzcie, ileż emocji jest na tej fotografii. Niedowierzanie Christensena, płacz Winda, Poulsen z powietrzem w ustach próbujący jakoś okiełznać tę sytuację, Braithwaite odwrócony i na wykroku jakby chciał stamtąd uciec przerośnięty ciężarem i Schmeichel jakby go zatrzymujący. Delaney ukrywający twarz w koszulce, Maehle chłodno patrzący na medyków... I kapitan, Kjaer, pewnie stojący na środku, wyprostowany, patrzy na swojego towarzysza walczącego o życie, będąc z nim bezwarunkowo do końca, jak przystało na kapitana. A Christian Eriksen, prowodyr sytuacji, ukryty za nimi, niewidoczny, bo to oni, a nie tylko on, są bohaterami tej sceny.

Wiem, że to taka doniosła, może przerosła interpretacja, ale o to chodzi w mocnych zdjęciach, o to chodzi w interpretacjach, w emocjach. Niezależnie od rozwoju zdarzeń, może to być legendarne zdjęcie.
Trzymaj się, Christian.

#mecz #euro2020
Kordian_ziom - Spójrzcie, ileż emocji jest na tej fotografii. Niedowierzanie Christen...

źródło: comment_1623519273bahM60dAgLF7aUYTFsKcpl.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@kknbjd: ciekawe jak ciężko ty byś pracował przy 40stopniach w cieniu, zerowej wilgotności powietrza, będąc głodny, przy wszechobecnym robactwie typu komary zjadającym Cię w nocy i nie tylko. I w wioskach 250km od pseudo miasta niekoniecznie jest dużo ofert pracy, gdzie mają pracować?

@realbs: gdyby nakarmił dziecko przedłużyłby jego życie być może o kilka godzin, a być może nawet nie. Jeżeli ktoś długo głoduje to nie jest w stanie już
  • Odpowiedz
przy 40stopniach w cieniu, zerowej wilgotności powietrza, będąc głodny, przy wszechobecnym robactwie typu komary zjadającym Cię w nocy i nie tylko

ale taki mają klimat, kolonizatorom to nie przeszkadzało XD
  • Odpowiedz
@Kordian_ziom: Zabawy milionerów.
Dobrze wiedzieć, że milionerzy też maja uczucia.
I niech chłop zdrowieje, ze serca mu życzę. Oglądacie mistrzostwa? Kilkuset milionerów biega za skórzanym balonem? Jeden miał problemy z krążeniem? Ryzyko zawodowe.
To mnie zadziwia. Ludzie płacą za abonamnety, gadżety, bilety i podobne takie pieniądze, że ci kopacze za jeden kontakt ze skórzanym balonem dostają tyle co Ty przez cały tydzień. A oni maja takich kontaktów setki w czasie meczu.
  • Odpowiedz
I choć byście mnie minusowali do zasranej śmierci, nie zmienicie jednego: ich zawód jest #!$%@? warty dla świata - biorąc pod uwagę wkład pracy do zarobków i znaczenia.


@Rejestracya: nie jestem fanem pilki noznej, ale gadasz straszne kocopoly. Zarabiaja tyle ile ich zawod jest warty, przynosza zyski firmie a firma dzieli sie z nimi zarobionymi pieniedzmi, czy to zle? Jak wiec ich zawod nie moze byc warty na tyle ile zarabiaja?
  • Odpowiedz
@Kordian_ziom: oglądałem to i chociaż nawet nie znałem tego piłkarza, to mi się szczerze zeszkliły oczy gdy patrzyłem jak go reanimują. Wiem, że tysiące takich sytuacji mają miejsce na świecie każdego dnia, ale jednak jak się na to patrzy to jest jakoś inaczej. Nie mam puenty :(
  • Odpowiedz
@kknbjd: Tak, porównajmy co było przed kolonializmem. Ma to sens. W Europie dla odmiany nigdy się nie mordowali.

Myślę, że w Afryce nie jest problemem to że im się nie chce. My nadal odczuwamy skutki PRL-u, a oni nadal odczuwają skutki kolonializmu. Nie jest prosto z tego wyjść. Do tego ogromna korupcja, walki plemienne, głód.
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu ale w przypadku tego wypadku operatorzy pokazali dosłownie wszystko nawet jak mu ratownicy głowę podnoszą i zbliżenia na jego twarz jak jest nieprzytomny, nigdy czegoś takiego nie było
  • Odpowiedz