Wpis z mikrobloga

LISTA UTWORÓW Z PASMA MUZYKA PARANOIKA

15 września g. 20.00 - 22:30

Prowadzona przez @mpower

10 000 maniacs - because the night

joy division - love will tear us apart

pearl jam - crazy mary

deep purple - perfect strangers

vangelis - chariots of fire

uriah heep - choices

uriah heep - lady in black

tsa - alien

toto - hold the line

rise against the machine - drones

rise against the machine - give it all

republika - sexy doll

pink floyd - high hopes

pantera - cemetery gates

ozzy osbourne - mr. crowley

oasis - wonderwall

michael jackson - smooth criminal

maanam - kocham cię kochanie moje

kult - krew boga

klaus mitffoch - jezu jak się cieszę

kabanos - buraki

in flames - gyroscope

heaven & hell - rock and roll angel

guns n' roses - ain't it fun

gary moore - out in the fields

dio - don't talk to strangers

creedence clearwater revival - have you ever seen the rain

camel - never let go

archive - fuck you

#muzykaparanoika #mirkofm #prawilnalistautworow
  • 27
poproszę o plusy bo się napracowałam z tymi wszystkimi linkami. :D

Fajnie by było żeby przy każdej audycji gdzie nie ma zamawiania utworów tylko ktoś poleca swoje ulubione była robiona taka lista.

Do tego żeby nie było takich muzycznych fochów jak wczoraj od @nigdy może lepiej byłoby ustalić mniej więcej gatunki które będą puszczane. Wtedy osoby niezainteresowane nie będą po prostu słuchały.

@silent_digger

@mpower - done
@nigdy: Ja się nigdy nie focham. Po prostu Ciebie zapamiętałam jako najbardziej narzekającego. Ja też nie byłam zadowolona z paru utworów... ale mpower puszczał utwory. Ja bardziej potraktowałam to jako "nie znam tego utworu, posłucham może mi się spodoba" albo "słuchałam tego milion razy czemu nie miliion pierwszy" :D

Ale tak masz zupełną racje. Też jestem gorącym zwolennikiem jakiejś tematycznej ramówki. Tak żeby wszystko ładnie pasowało.
@mpower: Teraz już nie poprawie, bo nie mogę odytować posta. Jeśli jakiś mod ma taką moc to jego wołaj.

Ps. Zawsze wydawało mi się że jest to to samo oO?

Ps2. Ale jak to! Oni mają te same nazwy utworów???
@Rachel_: te same nazwy? przykład proszę, bo akurat tych drugich nie ogarniam zbyt wybiórczo ;) Nie ma co poprawiać - po kliknięciu jest spoko, więc do wybaczenia ^^
@nigdy: @Rachel_: wszystkim niestety się nie dogodzi, choćby się puszczało już tylko same klasyki. Pozwoliłem sobie na trochę mocniejszego grania, bo nie będę oszukiwał siebie i innych, że takiego grania nie lubię i też znalazło się sporo zwolenników takiego uderzenia. Wydaje mi się, że nie przesadziłem, nie puszczałem w końcu jakiegoś pagan brutal black metalu, a jedynie mniej hardkorowych przedstawicieli gatunku ;) Nie bardzo nawet rozumiem jak jeszcze bardziej tematycznie
@mpower: Cóż. Na pewno jakieś sensowne ułożenie utworów. W jakimś porządku. Ja bym to uszeregowała gatunkowo/rok powstania. I może podzielił pasmo 2,5 h na jakieś "kategorie"
@Rachel_: i nie sądzisz, że taka audycja może być zwyczajnie nudna? Osobiście nie słuchałbym radia, w którym wiem czego mniej więcej mogę się za chwilę spodziewać. Prawda jest taka, że wbrew temu co się Wam wydaje nie zrobiłem tej listy bezmyślnie i kawałki nie były ułożone metodą losową. Postanowiłem specjalnie co którąś serię kawałków lżejszych wpleść coś cięższego, a nuż komuś akurat się spodoba? Nie sądzę by te 5 minut w
@mpower: Po pierwsze, ja spodziewałam się czegoś ciutkę innego.

Ja wiem, pamiętam o tych wszystkich problemach z mikrofonem, po za tym to właściwie było coś nowego. Nie mówie że było złe! Po prostu poniżej przedstawię jak ja bym to zrobiła - ok?

Tak więc, po pierwsze wydaje mi się że aby zachęcić ludzi do słuchania się w utwór, trzeba im powiedzieć dlaczego go wybrałeś. Zupełnie nie coś w stylu przeczytaniu z
@Rachel_: z dłuższymi zapowiedziami utworów masz rację i do takiego wniosku sam doszedłem po audycji - niestety ale w tym przypadku stres wygrał ze mną, a nie chciałem pieprzyć od rzeczy.

Co do "sztampowości", to tutaj poleciałaś po całości, bo jeśli uważasz Aliena za utwór niesztampowy, to nawet nie wiem jak na to zareagować - przecież to jeden z ich najbardziej rozpoznawalnych utworów obok 51 i Trzech zapałek! Kogo bym nie
@mpower:

No cóż, podałam przykład. I faktycznie na TSA się nie znam [właściwie to po przesłuchaniu the best of stwierdziłam że znam 4 utwory] No ale to o czymś świadczy że jako zwykły zjadacz chleba nie znam akurat tego utworu. Przywołałam ten przykład bo gdybym nie wiedziała że to świetny zespół, raczej więcej bym po to nie sięgnęła.

A nawet jeśli, to zaznaczyłam jak ja bym to zrobiła. A jeśli chciałeś
@Rachel_: Nie wiem tylko czy w swoim rozumowaniu nie widzisz jednej BARDZO znaczącej luki. To jest tylko Twoja opinia, a tę każdy ma swoją tak samo jak własny nos.

Nie napisałem nigdzie, że wszystkie utwory wybrałem wg bycia najbardziej rozpoznawalnymi - skomentowałem tylko Twoją wypowiedź na temat TSA. Za bardzo chcesz się bawić w uogólnienia i narzucać mi swój tok myślenia, a tego bardzo nie lubię.

Nie zamierzam prowadzić audycji, które
@mpower:

Wyjaśnijcie bardziej, bo gadacie o tym, a nie dajecie nawet żadnego przykładu.


Tak więc to zrobiłam a ty się na mnie wściekasz, to już nie rozumiem o co Ci chodzi.

I jeszcze dodam na koniec - ponoć obserwujesz mój tag, a jesteś tak bardzo zaskoczona wyborem muzyki, jakbyś nigdy jej nie słuchała i go nie śledziła. To trochę słabe.


Tak, obserwuje. Ale nie uważam że taka muzyka ma racje bytu
że się dołączę

Nie zamierzam prowadzić audycji, które w podobnym tonie można posłuchać sobie w każdej "normalnej" rozgłośni radiowej


@mpower: takim wyborem utwór robisz dokładnie taką samą audycję jak w "normalnej" rozgłośni radiowej
@Im_from_alaska: no to ciekawe, bo znalazły się na mikroblogu osoby, które pytały o utwory takie jak Crazy Mary, Sexy Doll, Don't talk to strangers i nawet o Vangelisa. Pomijając już nawet pytania o Uriah Heep.

Nie zaczynałem pierwszej audycji od zbioru utworów totalnie niepopularnych i nie zamierzam nigdy tego zrobić. To ma być subtelne dozowanie nowości, a nie składanka samej alternatywy i undergroundu - popatrz na muzykę którą mam na tagu,