Wpis z mikrobloga

@kolezka1: Pytasz o alarm, czy o ochornę?
Jeśli o samą instalację alarmową to nie ma większej różnicy. Dostaniesz możliwie najprostszą centralę zapłacisz niewiele, ale za każdy niegwarancyjny przyjazd będą Cię liczyć dużo. I instalatorzy mają płacone od punktu, więc jak nie przypilnujesz to zrobią jak będzie najszybciej.
Jeśli pytasz o ochronę to nie ma większej różnicy. Nie siedzę za mocno w temacie, ale u mnie w okolicy któreś z tych trzech
@staa: No instalacje proste, kosztowo wyliczyli ma na 2000. Przy ofercie od goscia od alarmow to wyliczyl mi 5000.
Roznica straszna, pytanie czy warto doplacac… 3 czujniki ruchu, kontrakton, centralka i syrena.
@kolezka1: Nie wiem co kto wyceniał, nie wiem nawet czy masz okablowanie (przypuszczam że nie). Możesz mieć Satela z dotykową klawiaturą + moduł żeby mieć sterowanie z telefonu i to już może podejść pod 2000, a jeszcze cała reszta i montaż.
Jak chcesz prosty alarm i jesteś przekonany że nie będziesz nic rozbudowywał to bierz agencję. Jak chcesz dodatkowo mieć z alarmu podstawową automatykę budynkową (typu otwieranie bramy i zapalanie światła