Wpis z mikrobloga

ustawiłem żeby mail i messenger uruchamiał się podczas startu laptopa ale chciałbym żeby włączały się te aplikacje w tle a nie uruchamiały normalnie i obok jest opcja "ukryj" ale Ona nie działa, jak to naprawić ? :)

#macbook #macos #apple
  • 14
  • Odpowiedz
@Bel0: ja mam air 2017 z bigsurem, od samego początku z tym walczę, od mojave. co ciekawe, znajoma ma mbp 2018 i u niej mimo ze ręcznie nie wrzucała maila w autostart to i tak się sam odpala i to zminimalizowany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@nastolemis: Ale to jest straszne jak Apple czegoś takiego nie może ogarnąć, potrzebuje tylko żeby aplikacja mi się uruchamiała w tle żeby otrzymywać powiadomienia czy to z maila czy z czegoś innego a Oni tak podstawowej rzeczy nie mogą zaprogramować. Przepatrzyłem zagraniczne fora i mało o tym informacji :/
  • Odpowiedz
  • 1
@nastolemis: Wiesz nie próbowałem bo sam nie jestem teraz przy lapku ale z tego co mi się wydaje tam gdzie pisze „Mail” wystarczy podmienić na „Messenger” i powinno działać :D
  • Odpowiedz
@Bel0: przetestowane, śmiga, dzięki! :) dla messengera trzeba było dorzucić delay, bo nie chciało go minimalizować, teraz już jest gitarka, wrzucam Ci gotowy skrypt poniżej - poeksperymentuj z wartością delay

tell application "Mail" to launch
tell application "Messenger" to launch
tell application "Finder"
set visible of process "Mail" to false
delay 3
set visible of process "Messenger" to false
end tell
  • Odpowiedz
@nastolemis: fajnie jak by się to odpalało typowo w tle bo denerwuje mnie tylko że się odpalają te okna na sekundę ale to lepsze niż jak by się nie włączało :D
  • Odpowiedz