Wpis z mikrobloga

Większość z was zna mnie spod tagu #kiciochpyta, który założyłam kilka lat temu. Nigdy nie prosiłam was o pomoc, ale dziś musze to zrobić. Nawet plus dla zasięgu będzie wsparciem.

Musiałam wziąć pod opiekę psa mojego brata, który ze względu na stan zdrowia nie jest się w stanie nim dalej opiekować. Piesek to 11-letnia Sara, waży około 8kg i ma w sobie mnóstwo energii. Niestety Sara wymaga sterylizacji, ma problemy ze stawem (ale biega po schodach i na spacerach) i przyjmuje leki wspomagające, nie potrafi chodzić na smyczy. Poza tym jest kochanym psem, bardzo lubi ludzi, nie ma problemu z innymi psami.
Niestety nasz #piesmisiek jest psem terytorialnym, z chorobą serca i IBD - każdy nawet najmniejszy stres powoduje u niego nawrót choroby, a serce też mu słabnie. Sytuacja jest na tyle poważna, że Misiek musiał pójść na kilka dni do teściów (gdzie dopada go mocna tęsknota i stres), a ja musiałam przyjąć Sarę do siebie. Teściowie nie są w stanie dłużej opiekować się Miśkiem bo poza jego chorobami, to pies po przejściach (jego historia jest pod tagiem #piesmisiek). Nie mogę Miśka zabrać do jego własnego domu, bo nie dogaduje się z Sarą (próbowaliśmy już od pewnego czasu różnych sposobów zapoznawczych i widzimy że dla Miśka to ogromny stres, niepewność, jego lęki nad którymi pracowaliśmy wracają). Muszę znaleźć dom lub fundację dla Sary.
Jestem w fatalnej sytuacji i szczerze mówiąc nie wiem co robić bo wiem ile psów czeka na dom. Jeśli ktokolwiek z was mógłby mnie jakoś pokierować, gdzie szukać pomocy to będę wdzięczna. #psy #pies #pokazpsa #tarnow #pomocy
kicioch - Większość z was zna mnie spod tagu #kiciochpyta, który założyłam kilka lat ...

źródło: comment_1623394139xWlHgV8JWntnGDbkbh76n2.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 1
@Crock92: Tak, pies całe życie mieszkał w mieszkaniu i jeśli ma zapewnione te 3 spacery dziennie to zachowuje czystość. Nie wiem niestety jak z zostawaniem na np 8h samej i zachowaniem czystości bo nie mamy doświadczenia ale podejrzewam że kwestia przyzwyczajenia
  • Odpowiedz
@kicioch: no rozumiem, rozumiem, faktycznie ciężka sprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A może jacyś przyjaciele by się zaopiekowali?
Czy Twój brat nie odczuje bardzo negatywnych skutków nieobecności Sary kiedy dojdzie do siebie i wróci do w miarę normalnego życia?
  • Odpowiedz
  • 3
@Beesly: Na obecną chwilę nie chce opiekować się Sarą i chce aby miała nowy dom, prawdopodobnie nie wróci do typowo normalnego życia i jest tego świadomy. Dziewczyna która ma jutro przyjechać to znajoma znajomych więc pies trafiłby do domu z którym mielibyśmy jakiś kontakt - trzymamy kciuki żeby się udało
  • Odpowiedz
ma problemy ze stawem (ale biega po schodach i na spacerach) i przyjmuje leki wspomagające


@kicioch: Mój piesek ma zwyrodnienie kręgosłupa i też problemy ze stawami, dostaje:

Vetoquinol Caniviton
suplement na stawy

CIMALGEX (na receptę, jak już ciężko jest, tylko trzeba uważać na wątrobę, nie do stosowania stałego, tylko okresowego)
Wskazania lecznicze:
Leczenie bólu i zapalenia związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów oraz zwalczanie bólu okołooperacyjnego po zabiegach chirurgicznych ortopedycznych oraz tkanek
  • Odpowiedz