Wpis z mikrobloga

Większość z was zna mnie spod tagu #kiciochpyta, który założyłam kilka lat temu. Nigdy nie prosiłam was o pomoc, ale dziś musze to zrobić. Nawet plus dla zasięgu będzie wsparciem.

Musiałam wziąć pod opiekę psa mojego brata, który ze względu na stan zdrowia nie jest się w stanie nim dalej opiekować. Piesek to 11-letnia Sara, waży około 8kg i ma w sobie mnóstwo energii. Niestety Sara wymaga sterylizacji, ma problemy ze stawem (ale biega po schodach i na spacerach) i przyjmuje leki wspomagające, nie potrafi chodzić na smyczy. Poza tym jest kochanym psem, bardzo lubi ludzi, nie ma problemu z innymi psami.
Niestety nasz #piesmisiek jest psem terytorialnym, z chorobą serca i IBD - każdy nawet najmniejszy stres powoduje u niego nawrót choroby, a serce też mu słabnie. Sytuacja jest na tyle poważna, że Misiek musiał pójść na kilka dni do teściów (gdzie dopada go mocna tęsknota i stres), a ja musiałam przyjąć Sarę do siebie. Teściowie nie są w stanie dłużej opiekować się Miśkiem bo poza jego chorobami, to pies po przejściach (jego historia jest pod tagiem #piesmisiek). Nie mogę Miśka zabrać do jego własnego domu, bo nie dogaduje się z Sarą (próbowaliśmy już od pewnego czasu różnych sposobów zapoznawczych i widzimy że dla Miśka to ogromny stres, niepewność, jego lęki nad którymi pracowaliśmy wracają). Muszę znaleźć dom lub fundację dla Sary.
Jestem w fatalnej sytuacji i szczerze mówiąc nie wiem co robić bo wiem ile psów czeka na dom. Jeśli ktokolwiek z was mógłby mnie jakoś pokierować, gdzie szukać pomocy to będę wdzięczna. #psy #pies #pokazpsa #tarnow #pomocy
kicioch - Większość z was zna mnie spod tagu #kiciochpyta, który założyłam kilka lat ...

źródło: comment_1623394139xWlHgV8JWntnGDbkbh76n2.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
Niestety Sara nadal jest bez domu - jeśli ktoś zna dom tymczasowy gdzie można byłoby ją umieścić na czas poszukiwania stałego domu to będę wdzięczna za informacje, opłacamy wszystko, zapewniamy transport (najlepiej małopolska, podkarpackie ale dalej też dojedziemy).

@Beesly: Niestety ale Sara nadal poszukuje domu
  • Odpowiedz