Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mieli mam dograną robotę w Holandii, teraz kwestia lokum, będę szukał pokoju, raczej po grupach na Facebooku, na co zwracać uwagę, jak się nie da oszukać. Czy płatność za pokój z reguły jest za miesiąc z góry czy to kwestia dogadania się?

#holandia #pracbaza
  • 18
@ksander zwykle za miesiąc z góry plus borg(kaucja) równa kosztowi najmu. Zwracają uwagę na meldunek.nie wszyscy meldują a bywa on potrzebny np czasami do założenia konta w banku.
@ksander No też można ale np Visa nie jest wszędzie akceptowana. No i NL bank jest lepszy jeśli chodzi o płacenie w internecie za zakupy czy zamawianie jedzenia. Bankomatów coraz mniej też jest bo je wysadzają i banki same likwidują.
@ksander: Ja się podepnę, bo szukanie tu czegoś wygląda trochę inaczej niż w Polsce. Szukam mieszkania. Jak rozpoznać kiedy jest to mieszkanie-mieszkanie a kiedy "mieszkanie", a tak naprawdę jest to dolna lub górna część szeregowca dzielona z kimś. W Polsce jak wynajmujesz to piszą od razu, że jest to dzielony dom albo coś, a tu nazywają to mieszkaniem i tyle.

Poza tym szybko schodzą takie mieszkania? Bo czytałam kiedy, że to
@tarushiba: większość perełek schodzi zanim wejdzie do neta, a reszta baaaaaardzo szybko. Zanim ktoś w ogóle pomyśli o tym, że mógłby wynająć Polakowi xD jak mi się przypomnisz w następny piątek (będę wiedzial czy na bank nie wracam do nl) to mogę Ci dać premium na mvgm bo #!$%@? ponad 30€ w błoto a zwracają hajs tylko jak coś się u nich wynajmie :D u nich to wygląda tak, że ustawiasz
@nawri: meldunek nie jest potrzebny, nie wprowadzaj OPa w błąd. Jestem bez meldunku, bez paszportu, ale zadzwoniłem do ABN Amro, ok, przyjedzie przedstawiciel. Jedyny minus to z dwa tygodnie ponad czekałem na kartę, ale to dlatego, że zatrudniają mało pracowników i się nie wyrabiają

W NL zaczęło działać Google Pay, więc już nie muszę nosić telefonu przy sobie jeśli aplikacja bankowa ma wyłączone płatności zbliżeniowe
@tarushiba: rynek nieruchomości jest jedną wielką tragedią i ogłoszenia mogą mieć też minimalny łączny dochód np. 50 000 euro rocznie. Do tego dochodzi fakt, że wynajmują chętniej osobą, które mają stały kontrakt. Brat chciał wynająć, miał vast-contract, ale jego dziewczyna miała tylko 40h i trzeba było papierki załatwiać, że firma da jej vasta w przeciągu iluś tam tygodni czy miesięcy, a szef zbytnio nie chciał się w takie rzeczy bawić. Koniec
@Gregre88: Bunq, ABN, Rabobank, ING, SNS. W tych bankach zakładali u mnie ludzie z roboty konta, a nie mają meldunku. Może #!$%@? trafiałeś. Fakt, przez apki jeśli nie masz paszportu to nie można, ale mój brat w tym samym momencie miał paszport u niego cała procedura trwała parę dni i miał kartę.
@antarhei: Z tego co przeglądam ogłoszenia to zazwyczaj wymagany jest ten łączny dochód 3x miesięcznego czynszu. To jak się wynajmuje w parze to nie jest tak tragicznie, ale mogłoby być lepiej.
Coś słabo widzę ten wynajem - nie dość, że mój holenderski słaby i będę musiała po angielsku, to jeszcze praca agencyjna z różnymi godzinami.
A w dodatku dopiero co wróciłam do NL, a zwykle chcą okazania wypłat z trzech ostatnich
@antarhei nie wprowadzam w błąd bo nie pisałem że jest niezbędny ale może się przydać. Skoro szuka pokoju to lepiej z meldunkiem. Zresztą meldunek ułatwia inne sprawy. Brak meldunku zwykle oznacza wynajem na czarno.
@antarhei: nie #!$%@? trafiłem tylko oprócz opierania się o polacką pocztę pantoflową potrafię też sprawdzić oficjalną wersję na stronach banków i nie wprowadzam ludzi w błąd mówiąc, że idź na pewno Ci wyrobią przy tym wrzucając innym, że wprowadzają ludzi w błąd. Twój brat jak zakładał przez neta to co podał w miejscu zameldowania można wiedzieć?
@Gregre88: ja #!$%@?, ale po co tak agresywnie xddd Ty mówisz, że nie dają, ja Ci mówię, że dają. I tak będę uważał, że #!$%@? trafiłeś. A Twoje wymysły, że są ponad prawem są z dupy. Był już wielokrotnie link na tym tagu do przepisów UE o możliwości w każdym kraju wyrobienia konta bankowego.

Podał adres w którym mamy pokoje, bez meldunku.