Wpis z mikrobloga

Jadę sobie spokojnie, jakieś 50-55km/h, bo za wcześnie wyjechałem, więc mi się nie spieszy. Nagle baba wychodzi mi na drogę tuż przed maską. No dobra, nie tak 'tuż', bo wyhamowałem jakieś 2m przed nią. A ta do mnie z ryjem, że przecież pieszy ma pierwszeństwo przy przechodzeniu przez jezdnie. Tylko dwa małe szczegóły:
1. Jechałem pod słońce, chociaż wiem, że to marne usprawiedliwienie, ale cud, że ją zauważyłem
2. Ważniejszy punkt - tam gdzie przechodziła NIE BYŁO PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH!

Powiedziałem jej, że przecież tu nie ma przejścia i że na przejściu miała by pierwszeństwo, ale nie tutaj, a ona że nie bo są nowe przepisy i że pieszy ma zawsze pierwszeństwo... Ciekawe jak długo pożyje...

To efekt brak (chyba że jest a o tym nie wiem) kampanii informacyjnej, a tak ktoś coś gdzieś usłyszał i automatycznie włączyło sie babie god-mode...

#przepisy #przepisydrogowe
  • 106
@Tenczlowiektutaj: A co mnie obchodzi, że te przepisy są w innych krajach? Ty nie czytasz ze zrozumieniem, bo to nie ma wiele do rzeczy w sprawie mojego komentarza. Być może nie chodzi o same przepisy, a także o ogólną kulturę na drogach?
I nie będę zwalniał przed każdym przejściem, w okolicy którego są piesi, którym nagle może wpaść do głowy genialny pomysł zmiany kierunku i wejścia na jezdnię bez rozejrzenia się.
@PoncjuszPijak: no właśnie o kulturę na drogach, to co piszesz to jest zwykłe zaklinanie rzeczywistości, która wygląda tak, że przeważająca większość kierowców u nas łamie przepisy, zwłaszcza limity prędkości, również w miastach. To, że w ogóle masz problem z oceną sytuacji na drodze i nie potrafisz przewidzieć świadczy jedynie, że jesteś kiepskim kierowcą
@TymRazemNieBedeBordo

No przecież wszystko jest wyjaśnione, znaczy to tyle, ze nie możesz używać telefonu podczas przechodzenia przez jezdnie, w taki sposób, ze ogranicza ci to obserwacje tego co się dzieje (czyli nie możesz pisać sobie smskow, ale powiedzmy możesz słuchać muzyki), jak będą egzekwować? Pan policjant da ci mandat gdy zobaczy, ze przechadzac przez pasy grasz sobie w węża na swojej noki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@husky83: sam widzę że to co się dzieje terwz na przejściach to jakiś dramat. Ludzie nawet przestają się rozglądać czy coś nie nadjeżdża