Wpis z mikrobloga

Wiecie, na co przyszła pora? Na pierwszy materiał z kamerką! I recenzję Jujutsu Kaisen.

Właśnie! Postanowiłem zrobić krok naprzód, wyjść poza nasze wygodne, podcastowe gniazdko i rozpocząć coś nowego w historii Leniwej Popkultury. Mam nadzieję, że materiał przypadnie Wam do gustu, choć nie jest idealny. Dajcie znać, co mogę poprawić!

A co ciekawego nagrałem? Pewnie wielu z Was zastanawia się, czy opłaca się sięgnąć po komiks, gdy fabułę znają już z animowanej adaptacji. Postaram się rozwiać tę wątpliwości, leniwym okiem oceniając nowość od Waneko.

Zapraszam! /Jacek "Leniwiec" Kraśnicki

#leniwapopkultura #anime #manga #mangowpis #jujutsukaisen i trochę #pokazmorde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 33
@nosacz_ninja: Dobrze, że ja jeszcze student to dieta czokoszokowa mi nie grozi, bo w sesji żyję na samych energetykach ale roboty na wakacje już szukam, żeby sfinansować swoje hobby. Eh a znając życie to pewnie jeszcze coś dokupię w yattcie jak zamówienie będę odbierał ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Dobrze, że już koniec miesiąca xD

@JustKebab Pan Jan ucieszy się ze wsparcia finansowego ( ͡º ͜ʖ͡º)
To mamy trochę inne plany zakupowe na najbliższy czas, ale to dobrze dla rynku i wydawania kolejnych mang gdy wydawnictwa widzá, że różne tytuły się sprzedają ( ͡º ͜ʖ͡º)

U mnie w najbliższym czasie szykuje się zakup: Dragon ball super tom 12, Chainsaw man tom 5, Jujutsu kaisen tom 1, Marcowy
@nosacz_ninja: Ja wiem, że on lubi moje pieniądze. Chyba aż za bardzo ;<

No ja nigdy się nie wciągnąłem w klasyki typu Dragon Ball, Naturo, One Piece, Bleach, więc sporo serii mi na szczęście odpada. Bardziej gustuję w dramatach i romansach, więc już planuję właśnie Fire Puncha, Ku twej wieczności czy Dobranoc Punpunie. Ale nie pogardzę też dobrą komedią czy obyczajówką. No ale to właśnie dobrze dla rozwoju rynku jak jest
@JustKebab No tak. Z tymi shonenami-tasiemcami zawsze ten problem, że wydasz kasę (którą byś wydał na różne tytuły) na te 40, 60 czy 70 tomów i ostatecznie po wydaniu 1000 zł masz jedną mangę ¯_(ツ)_/¯
O Dobranoc Punpunie też myślałem, ale nie wiem czy mnie kręcą takie trudniejsze tematy.

Eh, no też czasem mnie przeraża ilość tomów. Jak takie Haganai ma już wydanych 18 tomów po polsku i chyba jeszcze dwa zostały,
@nosacz_ninja: No ja właśnie lubię z 3/4 razy do roku zrobić sobie taki tydzień gdzie oglądam wyłącznie mocne i depresyjne seriale/filmy/anime oraz czytam mangi/książki w takim klimacie, więc np taki Punpun będzie idealny.

Dango to czasami jak coś weźmie to samo nie wie na co licencje kupiło. Gal i Bocchi miało być jednotomówką, a niedługo drugi tom wyjdzie xD

Te 20+ tomów to myślę taka optymalna ilość, żeby sensownie wszystko rozpisać
@nosacz_ninja: janusz godwod znowu zaatakował xD

składałem sobie zamówienie na yattcie i specjalnie chciałem zamówić 3 tomy, żeby dostać darmową zakładkę ale okazało się, że nie mogę - więc napisałem do nich emaila i dostałem odpowiedź, że w związku z nową promocją wakacyjną promocyjne zakładki są wyłączone. No i wszystko byłoby by spoko tylko, że o tej nowej akcji jest głośno, a o wycofaniu promocyjnych zakładek nie napisali ( ͡°
@JustKebab Pan Jan teraz: "Wszystko by mi się udało gdyby nie te wścibskie dzieciaki i JustKebab" #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najlepszą atmosferę wokół siebie robi chyba Dango, ale czasy wysyłki z ich sklepu to trochę żart.

Widzę, że razem z Leniwcem jesteście na ścieżce wojennej przeciwko pewnemu panu ( ͡º ͜ʖ͡º)

I w końcu nie dostałeś tych zakładek? Normalnie by zbiednieli od
@nosacz_ninja: Dango moje ulubione wydawnictwo, ale jak na razie to bezpośrednio od nich tylko jeden raz zamawiałem na czarny piątek. Ledwo przed świętami się wyrobili ale za to, że dali takie prawdziwe -50% jestem im w stanie wszystko wybaczyć.

Co do jg to bym się go aż tak nie czepiał jakby nie próbował kreować się na zbawiciela polskiego rynku mangowego, któremu przyświeca jakaś wielka misja. Bo w rzeczywistości jest to najbardziej
@JustKebab Wtedy jeszcze nie kupowałem mang, więc się nie załapałem. Ostatnio załapałem się na promocję z okazji zakończenia roku szkolnego (chyba -20% jak dobrze pamiętam), więc zawsze coś. Dango chyba jako jedyne z naszych wydawnictw mangowych ma sklep internetowy gdzie sprzedaje tylko swoje mangi.

Z tym januszostwem jg chyba coś jest na rzeczy. Czytałem opinie na google na temat jednego sklepu yatta, gdzie ktoś się skarżył że nie mógł zwrócić figurki (nietrafiony