Wpis z mikrobloga

O rety, dzisiaj porządna aktualizacja sytuacji moich włosów, bo nie aktualizowałam nic chyba z pół roku xD
Pierwszy wpis tutaj: KLIK KLIK

Na zdjęciu po lewej wakacje zeszłego roku kiedy obudziłam się z płaczem, że moje włosy to koszmar, a po prawej zdjęcie z dzisiaj.

Różnica jest ogromna. Od kilku dni stosuję inną metodę mycia/stylizacji, więc liczę, że za jakiś czas włosy nie będą się po paru godzinach puszyć tak jak obecnie ma to miejsce.

Dla ciekawskich: Mycie + stylizacja + suszenie trwa łącznie około 75 minut ( ͡º ͜ʖ͡º)

#wlosy #wlosyboners #chwalesie #czujedobrzeczlowiek
cytmirka - O rety, dzisiaj porządna aktualizacja sytuacji moich włosów, bo nie aktual...

źródło: comment_16231474432r1SYAUD2DVJSr3ObB7sUu.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@cytmirka: ja u siebie zauważyłam, że kombo siemię lniane + sok z pokrzywy + olej z czarnuszki powoduje ekstremalnie szybki przyrost kłaków. Olej z czarnuszki jest drogi, ale można dostać taki dla psów lub koni- w smaku żadna różnica a kilkakrotnie tańszy.
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: Poważnie? Chcę właśnie zpauścić trochę te włosy, bo im bardziej się kręcą tym są coraz krótsze haha, ogólnie robię co jakiś czas wcierki i widze, że trochę te włosy urosły, ale czy aż na taką dużą skalę? A jakie proporcje robisz z tego kombo?
  • Odpowiedz
@cytmirka: łyżkę siemienia lnianego zalewam wieczorem gorącą wodą i rano, po śniadaniu piję gluta, dokładnie rozgryzam. Po śniadaniu piję też łyżkę oleju z czarnuszki - ale trzeba to dobrze popić, jest straszne w smaku. Do tego sok z pokrzywy, taki z apteki- codziennie wcieram łyżeczkę w skórę głowy, więcej nie trzeba. Średnio mam 3 cm miesięcznie przyrostu włosów jak na razie.
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: Cooo, tak dużo? A masz też kręcone włosy? Czy proste? Bo nie znam się za bardzo na tych składnikach, ale niektóre działają też obciążająco na włosy, więc nie chcę zeby mi się jeszcze bardziej puszyły lub rozprostowywały :D
  • Odpowiedz
@cytmirka: mam kręcone ale właśnie ze skłonnością do puszenia się. Na mnie lekkie oleje nie działają. Dodaję zazwyczaj do odżywki podczas mycia łyżkę bardzo ciężkiego oleju: z czarnuszki, rycynowego albo arganowego i wtedy włosy nadal są kręcone ale nie ma efektu "aureoli" małych włosków dookoła głowy.
  • Odpowiedz
@Nielubiemusztardy: Można jeszcze dużo lepszy efekt osiągnąć :D Prrzede wszystkim musze trochę końcówki już podciąć, bo robią się suche i bardziej w ogole włosy "wycieniować" żeby nie były takie ciężkie dzięki czemu loczków będzie więcej. No i mam problem z puszeniem, po paru godzinach troszeczkę są spuszone. Ale jestem mimo wszystko baaaardzo zadowolona ʕʔ
  • Odpowiedz