Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@HeWhoRemember: Fake news, żadna śmierć (chociaż groziło trwałym kalectwem i śmiercią):

The emergency services were called to the scene and took the conscious victim to hospital, where she was treated for minor injuries.
  • Odpowiedz
@MirkobIog: Ale jednak za naszych czasów nie było takich możliwości rozgłosu (rocznik 1990), najwyżej robiło się wygłupy wśród swoich znajomych a nie dla lajków w internecie. Gloryfikacja debilizmu ma jednak teraz dużo większe zasięgi.
  • Odpowiedz
@Zeugma: niby tak, a jednak ten temat jest wałkowany pewnie od zarania dziejów.

Narzekanie na młode pokolenia jest tak stare jak świat. Złą opinię na temat młodzieży miał Arystoteles, który mówił: „Kiedy widzę młodzież to, wątpię w przyszłość cywilizacji”. Także Sokrates przekonywał, że młodzi „Kochają luksus, denerwują nauczycieli i cały czas się obijają”. Już 4 tys. lat temu na jednej z kamiennych tablic wyryto pismem klinowym zdanie: „Młodzież się stoczyła na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@nieprawdziwymirek: niemal każdych, każdy barometr społeczny stopniowo się poprawia. Coraz mniej ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, przestępczość spada, śmiertelność dzieci nigdy nie była tak niska (znakomitym wskaźnikiem jest śmiertelność dzieci)

Nawet o ekologię dbamy lepiej niż 50 lat temu, w stanach dochodziło przecież do tego że rzeki płoneły bo było w nich tyle śmieci z lokalnych fabryk. Rzeki #!$%@? płoneły XD.

Polecam książkę żeby rozjaśnić sobie w głowie z medialnej paniki
  • Odpowiedz
@bastianbastiante Nie, nie żyjemy w najlepszych czasach ludzkości. Poza rzeczami materialnymi jest jeszcze zdrowie psychiczne. Współcześni ludzie częściej cierpią na depresję, wiele różnych chorób psychicznych i zaburzeń, samobójstwa są wręcz plagą, otyłość i wszystkie choroby cywilizacyjne wynikające z otyłości, alergie itp. Życie w XXI w. jest mało satysfakcjonujące i spora część ludzi desperacko ucieka się do hedonistycznego konsumpcjonizmu. Dostęp do internetu w teorii ułatwia twoje życie ale w praktyce w żaden sposób
  • Odpowiedz
@nieprawdziwymirek: i myślisz, ze kiedys nie bylo depresji, samobojstw, chorob psychicznych? albo ze kiedys ludzie nie uciekali sie do konsumpcjonizmu, jesli mieli mozliwosc? kilkadziesiat tys. lat temu sukcesem bylo, jak dozyles dwudziestego roku zycia, bo albo umarles przy porodzie, albo na byle chorobe, albo zjadl Cie niedzwiedz czy inny tygrys. Ewentualnie napadla Cie sasiednia wioska i umierales tydzien w jaskini bo uderzeniu maczugą w leb.
  • Odpowiedz
@TruskawkaNaTorcie Według historyków chłopi pańszczyźniani pracowali średnio mniej od nas. W praktyce mieli też dużo wolności, bo bez technologii ciężko było ich kontrolować. Ale nie twierdzę, że jest to najlepszy sposób życia, ludzie wyewoluowali jako mysliwi-zbieracze.
  • Odpowiedz
@bastianbastiante Tak, depresji i samobójstw było zdecydowanie mniej. Jest to tak oczywiste, że nawet nie wiem jak można temu zaprzeczać. Co do chorób psychicznych to zależy jakie i w jakim okresie. W czasach prehistorycznych choroby psychiczne praktycznie wcale nie występowały.

Twój brak wiedzy na temat życia w paleolicie jest wręcz śmieszny. "sukcesem bylo, jak dozyles dwudziestego roku zycia" xDD Właśnie stąd się bierze takie ignoranckie przekonanie, że obecnie mamy zajebiście. Z niewiedzy.
  • Odpowiedz
Najlepiej ludziom żyło się kilkadziesiąt tysięcy lat temu jako plemiona myśliwsko-zbierackie.


@nieprawdziwymirek To też zależy pod jakim względem, jeśli chodzi o kwestie mentalne i psychologiczne to nie można tego być niestety w 100% pewnym bez rozmowy lub bezpośredniej obserwacji.
Na pewno byli zdrowsi od ludzi osiadłych, ale życie mieli jednak trudniejsze.

@heidd Waliłeś konia na cmentarzu?
  • Odpowiedz