Wpis z mikrobloga

Tylko osoby z wyższym wykształceniem powinni mieć możliwość głosowania, jestem ciekaw jak wyglądałby teraz polski rząd #rzad #prezydent
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masej

tak apropo starego porzekadła "kto mieczem wojuje od miecza ginie". @artpop podzielił ludzi na lepszych i gorszych. tych, którzy są godni głosowania tak jak w domyśle on sam i tych, którzy nie powinni dostąpić tego zaszczytu. inni w ramach beki lub serio stwierdzili, że niegodni hiehie "nieczyści" są również studenci gotowania wody na gazie czyli prawdopodobnie owy @artpop.
  • Odpowiedz
@kapelusznikk: idea demokracji szlacheckiej jest piękne, ale nie do przełożenia na obecne czasy. Obecny republikanizm do którego świadomie lub nieświadomie dążył @artpop zmierza w kierunku demokracji bezpośredniej. Taki powinien być cel działań politycznych, reformowania.
  • Odpowiedz
a co daje wyższe wykształcenie? Mam na roku sporą liczbę matołów, która pewnie ledwo wie kto jest u władzy. Najlepszy byłby może minim quiz na inteligencję i wiedzę o Polsce na karcie do głosowania :)
  • Odpowiedz
@artpop: chcesz równości walczysz z dyskryminacją a szufladkujesz i uznajesz jako głupszych/gorszych ludzi bez wyższego wykształcenia. @artpop, powiedz wreszcie, ty jesteś trollem czy jesteś taki #!$%@? fabrycznie?
  • Odpowiedz
@artpop: myślałem też o tym aby albo:

- głosowały osoby które mają dobrze prosperującą firmę przed dłuższy czas

- mają wykształcenie ekonomiczne bo w sumie kraj to jedna duża firma (w uproszczeniu dużym)

- uniwersalny test wiedzy na wyborach aby sprawdzić czy ludzie wiedzą coś więcej niż ze spotów wyborczych, czyli np. prezesa, działalność, program, czego nie udało się wprowadzić. Mogłoby to być rozbudowane bardziej. Dalej byłoby to demokratyczne ponieważ
  • Odpowiedz
@artpop: Obecnie wyższe wykształcenie świadczy tylko o tym że ktoś skończył studia. Całkiem sporo trutni ma teraz wyższe wykształcenie. W wyborach powinny decydować osoby które przejdą test ze znajomości podstawowych spraw i reguł funkcjonujących w państwie.
  • Odpowiedz