Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mno kompot. Pozbyłem się udziałów w biznesie hotelowym na kanarach. Nigdy więcej biznesu konsumenckiego.
Ale ja nie o tym. Korzystają z okazji, że jestem na wyspach to napiszę jak wyglądają ten słynne zachodnie procedury.

Aby wlecieć na terytorium ESP musisz mieć negatywny test na #covid19 i wypełnić formularz meldunkowy online. Oba dokumenty mają być warunkiem wejścia na pokład samolotu. Teoretycznie.
https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/hiszpania - tu jest opisana procedura całkiem nieźle

Praktyka: w Warszawie nikt tego nie sprawdza, wbijamy na pokład samolotu, po przylocie na lotnisku Hiszpanie proszą wyłącznie o QR z formularza lokalizacyjnego lub jeśli nie masz to wypełniasz go odręcznie na miejscu.
Zaświadczenie o negatywnym teście? No jeśli jesteś klientem touroperatora lub śpisz w hotelu... to poprosi cię o to hotel. A właściwie pracownik rzuci okiem. Jako, że z Polski ludzie legitymują się zwykle dokumentem 2-3 laboratoriów to Hiszpan skojarzy kwit i zwykle nie czyta dalej. Tak się składa, że nasi rodacy potrafią przerobić cudzy pdf wpisując swoje dane, bo po co stać w kolejce po wymaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na wyspach obowiązuje kilka zasad:
- noszenie maseczek w miejscach publicznych... które w dupie mają wszyscy równo, angole, Niemcy, Skandynawowie; albo nos na wierzchu albo maseczka na brodzie albo na ramieniu. Zresztą nic dziwnego, po co komuś maseczka, na plaży lub bulwarze, który w tym roku wypełniony jest w max. 1/4 tego co przed pandemią, a żeby wleźć na kogoś to trzeba być creepem.
- zakaz gromadzenia się w grupy większe niż 4 os., niby tak, ale nie do końca, bo w knajpach i tak angole zestawią stoliki i będą wali San Miguela do północy od 9 rano.

Także mireczki, spokojnie jedziecie na wczasy, bez spiny; wręcz jest przyjemniej bo mniej ludzi. Obecnie 80% turystów to dziadki. Jako że imprezownie zamknięte to młoda patola z zachodu nie ma po co tu być i drzeć japy.

#wyspykanaryjskie #wakacje #hiszpania
  • 6
  • Odpowiedz
@unrealfriend: a jeśli jestem zaszczepiony to nie muszę żadnych testów? Z tymi maseczkami to mowisz ze tak jest w jakims konkretnym miejscu czy wszedzie maja to w dupie? Ja czytałem gdzieś że policją się tam nie #!$%@? i ze mozna wyrwac mandat 100e wzwyz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unrealfriend: @fr3shman: policja sama nosi na brodzie często, ale ja mam inne obserwacje, ludzie potrafią iść zupełnie sami a i tak miec prawidłowo założona maske. Mimo to ja poza tlumem w miescie noszę na brodzie, na plazy i w oddaleniu od miast to w ogóle i jakoś jeszcze problemów nie bylo.
  • Odpowiedz