Wpis z mikrobloga

Tak jak słucham radia #hodltoken to mam takie przemyślenie że niesamowite jest to że ludzie oczekują pieniędzy za nic.

Wg nich kupowanie tokenów jest "inwestycją" która przynosi pasywne dochody.

Rozumiecie to, ci ludzi uważają że token bez żadnej użyteczności w realnym świecie. Coś co nic nie wytwarza, ani nie przyczynia się do wytwarzania niczego, będzie im przynosić pasywny dochód tylko z powodu że będą to trzymać. How!?

Przestaję rozumieć ten świat. Mam wrażenie że #bitcoin i ideologia hodl zryła ludziom banie.

Przecież gdyby wszyscy zaczęli hodlować, siedzieć i czekać na zyski nic nie robiąc, to cywilizacja by się zawaliła w kilka dni.

Mam coraz większe wątpliwości czy #kryptowaluty mają jakikolwiek sens.

#guwnowpis
  • 41
@rybsonk: Ale jak? Powiedzmy że mam firmę. Sprzedaję ci jej akcje, dzięki temu mam pieniądze na inwestycje a ty masz prawo do dywidendy i jeżeli mi ufasz że zainwestuje pieniądze dobrze to wartość księgowa akcji wzrośnie, bo majątek firmy wzrośnie. To gdzie ten kto stracił?

Tokeny nie generują żadnej wartości. Można je jedynie kupować i sprzedać albo pożyczać. Ale pożyczanie to też forma sprzedaży.
@rybsonk: Tylko spekulację akcjami można sprowadzić na ziemię bo możesz sprawdzić różne wskaźniki tj P/E i wiedzieć czy wartość spekulacyjna jest z dupy. A dla kryptowalut masz tylko wartość z dupy.
Tylko spekulację akcjami można sprowadzić na ziemię bo możesz sprawdzić różne wskaźniki tj P/E i wiedzieć czy wartość spekulacyjna jest z dupy. A dla kryptowalut masz tylko wartość z dupy.


@atari_xd: dobre. Tesla od początku istnienia nie wygenerowała, żadnych zysków. Wytłumacz dlaczego ich akcje kosztują tyle ile kosztują?
@bisq: Bo są kupowane przez tych samych idiotów co kupują krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale w przypadku akcji Tesli można sobie policzyć czy cena ich akcji jest warta kupna. A w przypadku BTC jaka cena odzwierciedla wartość? $1 czy może $1KK. Nie ma obiektywnych wskaźników.
@atari_xd:

Wg nich kupowanie tokenów jest "inwestycją" która przynosi pasywne dochody.

Rozumiecie to, ci ludzi uważają że token bez żadnej użyteczności w realnym świecie. Coś co nic nie wytwarza, ani nie przyczynia się do wytwarzania niczego, będzie im przynosić pasywny dochód tylko z powodu że będą to trzymać. How!?

Jaką użyteczność ma obraz Sasnala, kolekcje numizmatyczne albo znaczków?
Są pewne dobra w które inwestujesz pomimo, że nie reprezentują żadnej użyteczności a
A w przypadku BTC jaka cena odzwierciedla wartość?


@atari_xd: dla jednych jeden dolar a dla innych milion dolarów i nic z tym nie zrobisz. Dla jednych coś ma wartość dla innych nie ma. Dla mnie kawałek żółtego metalu zwanego złotem nie ma wartości a dla Ciebie może mieć. Ja wolę bitcoina jest pod każdym względem lepszy od metalu czy papieru a dla Ciebie nie jest. Rynek wszystko zweryfikuje, kwestia czasu.
@Niemamwiedzy: Sztuka ma wartość bo się komuś podoba z tego samego powodu ludzie malują sobie ściany w domach choć wg Ciebie nie ma to użyteczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sztuka zaspokaja potrzebę otaczania się ładnymi rzeczami, dziewczyny wolisz ładne czy brzydkie?
ludzie mają taką potrzebę i sztuka to zaspokaja i na tym polega jej użyteczność, choć wiadomo że jest to subiektywne
@atari_xd: ale co ty do mnie gadasz, chodzisz w ubraniach ktore ci się podobają czy w worku?
Xd

Nie rozumiem tego argumentu. Zupełnie. Niestety jestem wolnomyślicielem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i zanim załapię Twój tok myślowy trochę mi zejdzie. Jakbyś rozwinął tę myśl byłbym wdzięczny, będzie szybciej. W sensie - podaj mój argument, dla którego to jest kontra, wtedy może zrozumiem o co kamą.

Sztuka ma wartość