Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No dobra.
Zawiadomienie o wszczęciu kontroli (a w sumie to podejrzenie o ukrywanie dochodów) musi być podpisane imieniem i nazwiskiem. To który z was się tam wpisał?

O dowody nie pytam, bo nawet daleko szukać nie trza by wiedzieć że ten patafian powinien płacić dochodowy i zus.

#kononowicz #mexicano #patostreamy
  • 18
@SVETER: @Deathcult: mam znajomego w US i oni dostają 10-40 anonimowych zawiadomień DZIENNIE!
Chyba nie muszę tłumaczyć, co z tym robią... za to jeśli składa to obywatel, podpisuje takie podejrzenie to nie ma zlitowanka, machina rusza. Najlepsze jest to, że podejrzany dostaje pismo w którym jasno na białym jest napisane kto go #!$%@?ł XD
@blackmilk: Nie wypowiadam się nawet:D Gorzej jak to zrobi jakaś inna instytucja, bo w teorii ten tuman jest na samozatrudnieniu. Nie ma co drążyć, bo podatki i tak się muszą zgadzać, weź zapomnij wypełnić i przesłać PIT-a :D
@blackmilk: ma w tym sensie, że anonim mogą olać, ale jak zastrzeżesz, że danych nie chcesz przekazywać poza urząd, to możesz być np. wezwany do złożenia jakichś dodatkowych wyjaśnień, ale typ nie będzie wiedział kto złożył troskliwe zawiadomienie. Jeśli w takiej sytuacji urzędnicy i tak zdradzą twoje dane to dospuszczają się subordynacji i podlegają pod odpowiedzialność karno sądową
@blackmilk
Zawiadomienie, że sąsiad coś za dobre auto ma, rzadko jest udokumentowane w ten sposób.
Inna sprawa, że urzędy w Białymstoku tak działają nieudolnie, że pewnie nic z tym nie zrobią, bo jeszcze by trzeba pracować.
@blackmilk: czego ma być świadkiem? jeśli są nieprawidłowości to odpowiada podmiot / osoba u której one występują i znaczenie mają one same w sobie, a nie pierwotne źródło kontroli
@blackmilk: tak jest, ale to, że robią to na kogoś wniosek jest jedynie po to, żeby nie sprawdzać absurdalnych ilości i czasem niedorzecznych zawiadomień
pomagałem niedawno pisać zawiadomienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) do inspekcji pracy i właśnie cofneli mi anonim, zapewniając, że dane są wymagane, ale absolutnie nie pójdą dalej, jeśli ta osoba sama tego nie będzie chciała
Przecież sama idea zawiadomienia nie może polegać na tym,