Wpis z mikrobloga

@hiperchimera: polska pierwsza to ku..a podpisze. To ze po najezdzie ukrawincow od 2018 zaczeto notowac znowu przypadki odry i gruzlicy w polsce od 30 lat to #!$%@?. Covid uber alles. To samo bylo z najazdem inzynierow w 2015.
  • Odpowiedz
@laki_dlu: @Krupier:

Modeczko - weryfikuje to, chociażby sanepid, który może ukarać rodzica grzywną i, poprzez wojewodę, ograniczyć dostęp takiego dziecka do żłobków i przedszkoli finansowanych przez samorząd. Jeżeli Twoje dzieci zostały przyjęte do przedszkola, a Ty nie musiałeś płacić kary, to znaczy, że pozytywnie przeszedłeś weryfikację.

Chyba że wybrałeś prywatne przedszkole i ryzykowanie życiem dzieci.
  • Odpowiedz
@Dritz: ale mówimy tu o chorobach wysokiej śmiertelności na które istnieje sprawdzona od dekad a nieraz i od wieków szczepionka. A tutaj mówimy o szczepionce która MUSZĘ przyjąć na chorobę na którą chorowałem dokładnie 7 dni i poza brakiem smaku i węchu nic mi nie było. Gdzie tu k.. logika tobie się to kupy trzyma ??? I proszę nie pisz mi o śmiertelności na COVID bo przy tym finansowaniu przez koncerny
  • Odpowiedz
@sEB-q:

Czy ja gdziekolwiek piszę o koronawirusie? Odpowiadam wyłącznie na manipulację, jakoby wolno było podróżować bez wymienionych wyżej szczepień. Te szczepienia są OBOWIĄZKOWE.
  • Odpowiedz
@Krupier:

Zdaje sobie również sprawę z tego, że z powodu wysokiego poziomu zaszczepienia społeczeństwa na te konkretne choroby ryzyko wybuchu epidemii jest znikome. Jeżeli natomiast takie ryzyko się pojawi, to gwarantuje Ci, że zostaną wprowadzone wymagania dla przyjezdnych.

To ich brak powinien być tutaj problemem, a nie wymaganie szczepienia na koronawirusa. Ostatnio jak sprawdzałem, to mieliśmy więcej przypadków koronawirusa niż odry. Zgonów chyba też.
  • Odpowiedz
Zdaje sobie również sprawę z tego, że z powodu wysokiego poziomu zaszczepienia społeczeństwa na te konkretne choroby ryzyko wybuchu epidemii jest znikome.


@Dritz: to skoro teraz mamy już zaszczepionych masę ludzi na świecie, wirus wszędzie jest w odwrocie to po co stosować te paszporciki w przypadku covida skoro zachowuje się on już jak większość innych, opanowanych wirusów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dritz: "Te szczepienia są OBOWIĄZKOWE." w Polsce tak, w innym kraju niekoniecznie muszą być :)

"bo podróżowania nikt nikomu nie zabrania." @krzych0: w sensie nie będzie wymagany certyfikat szczepienia na covid-19?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzych0: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/podrozuj-po-europie-z-unijnym-certyfikatem-covid

czyli jak masz certyfikat to możesz bez przeszkód podróżować. Można go uzyskać poprzez szczepienie - wtedy możesz swobodnie transmitować wirusa SARS-nCoV2, nie musisz się testować przed wyjazdem/wjazdem. Z automatu zakładają ze minister zdrowia Gruzji jest zdrowa #pdk

cyt. "Poza tym osoba, która może udowodnić, że jest zaszczepiona, nie jest wliczana do limitu osób uczestniczących w imprezach, wydarzeniach sportowych i kulturalnych, weselach."

czyli dyskryminacja i segregacja, jesteś lepszy sort

cyt."
  • Odpowiedz