Wpis z mikrobloga

Ktoś może się orientuje z czego można przyrządzić karmę ratunkowa dla gekona lamparciego? Niestety nie mam dostępu do blendera żeby zblendować karmówkę więc szukam jakiegoś gotowego rozwiązania.. dużo się mówi o mięsnych gerberach ale informacje są mocno sprzeczne jakoby zawierały substancje szkodzące gekonowi plus duże ilości białka które też nie jest wskazane
#gekon #gady #weterynaria #zwierzaczki
  • 11
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Co dokładnie dolega lampartowi? Kiedyś stosowałam Royal Canin Convalescence Support - taki wysokoenergetyczny budyń instant, polecił mi go weterynarz zajmujący się gadami. Podawało się gekonowi ml takiej papki ze strzykawki do pyszczka. Teraz chyba jednak wycofano go z produkcji, a w zamiennikach się nie orientuję.

Możesz spróbować papki z mączników - wyciskasz mączniki lub blendujesz całe larwy, najlepiej wybierając te możliwie miękkie, żeby w papce było mało chitynowych pancerzyków. Dodajesz
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Możesz też zadzwonić do jakiegoś weta znającego się na zwierzętach egzotycznych i poprosić o poradę w temacie karmy ratunkowej - takich porad w sytuacjach podbramkowych często udzielają za darmo. Chociaż zabranie gekona do lecznicy na wizytę może być lepszym rozwiązaniem, mogą np. podać mu zastrzyk z witaminami na wzmocnienie, jeśli jest z nim bardzo kiepsko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Apaturia problem w tym, że wyciskanie zawartości mączników mija się z celem - mają zbyt mało "wnętrzności" przez co po prostu jedynie blendowania wchodzi w grę ale na chwilę obecną nie mam takiej możliwości.
Gek najprawdopodobniej po urazie trafił do mnie - był już u specjalisty, dostał środki z wapnem ponieważ dodatkowo stwierdzili braki w organizmie, generalnie nie chodzi - raczej pełza. Pokarmów sam nie złapie, jeść jeśli już coś je to
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Brzmi trochę jak gekon z MBD... Biedna gadzina ( ͡° ʖ̯ ͡°) Hm, z braku blendera w grę może wchodzić rozgniatanie / rozcierane ręczne, np. spodem łyżki w misce czy jakimś innym pojemniku. Spróbuj może podpytać weta o zamiennik dla tego budyniu Royal Canin i o dawkowanie. Mole woskowe na zaostrzenie apetytu też byłyby dobrym rozwiązaniem wg mnie. Są miękkie i naprawdę działają cuda w przypadku
  • Odpowiedz
  • 0
@Apaturia biedna biedna ale chcę jej zapewnić godne życie o ile tak to można nazwać. Pomyślę nad tym rozgniataniem - o molach woskowych myślałem ale niestety żaden sklep w okolicy nie ma ich w ofercie a na allegro aktualnie pusto (gdzie jeszcze kilka tygodniu temu były). Ten budyń royal canin widzę jest dostępny w necie ale to generalnie dla większych zwierząt jest przeznaczone i trochę się obawiam czy nie zaszkodzi gekowi -
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Mnie ten preparat polecał weterynarz specjalizujący się w zwierzętach egzotycznych i ratowałam tym budyniem geka po długiej głodówce, więc polecam z czystym sumieniem. Podawało się maksymalnie 1 ml budyniu na dobę, ale to była dawka dla dorosłego i ogólnie silnego geka.

Larwy moli mają w stałej ofercie niektóre internetowe sklepy zoologiczne, może tą drogą gdzieś je trafisz. Powodzenia z ratowaniem geka!
  • Odpowiedz