Wpis z mikrobloga

()

Zamówiłem neta. Jako, że miałem położony światłowód, technik miał roboty na pół godziny. Dostałem FunBoxa 3.0. Niestety jestem głupi i nie zorientowałem się, jak ta skrzynka dokładnie działa. Mam bowiem w lokalu własny router i odpowiednio skonfigurowaną sieć, której nie mogę i nie chcę ruszać. Tymczasem FB 3.0 nie da się przestawić w tryb bridge. Po fakcie dowiedziałem się, że podczas zamówienia mogłem oczekiwać zewnętrznego ONT, w który wpinam swój router i tyle.

I tu zaczyna się mój dramat, bo nie umiem teraz tego ONT od Orange wycisnąć. Na infolinii "nie, bo nie" w sensie "po instalacji spadaj na drzewo". Technik zasugerował zamówienie zlecenia serwisowego (149 zł) z zaznaczeniem przeniesienia routera w inne miejsce (z półki na półkę hehe). Niestety technik-odbiorca-zlecenia chyba nie skumał i nie przyjechał, również nie zadzwonił, a więc dzień w plecy. Infolinia cóż "no powinien zadzwonić".

Wychodzi na to, że muszę odstąpić od umowy żeby nie minęło 14 dni i zwrócić wszystko i założyć sobie ten sam internet jeszcze raz. Co za dzbany tam pracują, że do takich patologii doprowadzają..

Dodam nieskromnie, że usługa kupiona na firmę, ale to chyba nie wpływa na poziom obsługi ¯_(ツ)_/¯
Szczerze mówiąc nie jestem zaskoczony - chyba daliśmy się wszyscy przyzwyczaić do takiego traktowania.

#orange #internet #swiatlowody #korposwiat #informatyka
  • 19
@evolucja: orange to jest dawne komunikstyczne TPSA i pewnych nawyków z tych komuchów się nie pozbędziesz, trzeba by ich wszystkich eksterminować i na ich płonących i dymiących zgliszczach wybudować nową potęgę telekomunikacyjną na miarę 2021 roku i ludzi posiadających własne routery
@tindeRoman: no słabo z wyborem, bo to infrastruktura Orange. Jest jeszcze Plus itp., ale podejrzewam, że to ten sam syf.

@ks2m: jak widać typowe dwa światy w jednej firmie. Jak miałem instalację, to mogłem sobie technika na mapce Google śledzić i widzieć kiedy pod bramkę podjeżdża. Ale żeby dostać kawałek puszki, którą mógłbym sobie nawet sam odebrać i te dwa kabelki przepiąć, to trzeba stawać na głowie.
Po fakcie dowiedziałem się, że podczas zamówienia mogłem oczekiwać zewnętrznego ONT, w który wpinam swój router i tyle.


@evolucja: mi powiedzieli że 'nie da się'. Technik był bardzo miły młody chłopak, pogadaliśmy sobie o programowaniu itd i też potwierdził że nie dają choćby na uszach stanąć. Podobno jak zaczniesz im dzwonić na support i zawracać dupę że nie działa, wiesza się i ogólnie funbox to zło to potrafią się złamać. Ale
@evolucja: Mozesz zrobic albo podwojny nat, podpiac wlasny router jako access point albo wylaczyc nat na swoim routerze. Kiedys mozna bylo tez wziac T-Mobile, zawsze bylo ONT w zestawie, teraz chyba tez wstawiaja router z wbudowanym ONT.
@ks2m: @tindeRoman: Co za pieprzenie, Orange to moloch ale bez tej firmy nie byloby internetu w Polsce ani kilkanascie lat temu ani teraz, dziwnym trafem w kazdym kraju narzekaja na najwiekszego/narodowego operatora,
@ks2m: ?? Ingorantem to jestes ty najwyzej skoro nie rozumiesz jak cos dziala tylko narzekasz. Kilkaset mega po plc tez dobre. To co tutaj wypisujesz jak nie wysrywy? Zesral sie i krzyczy na innych bo nie chce sam byc obsrany, tak to wyglada.
Kilkaset mega po plc tez dobre.


@krzywy_kanister: ok, tutaj już udowodniłeś swój totalny brak wiedzy i kompetencji i niestety zmieszasz mnie abym zasilił tobą-plujkiem szeregi #czarnolisto. Pierwszy z brzegu test z internetu aczkolwiek można jeszcze szybciej jak się ma porządną elektrykę i brak zakłóceń w sieci. Także nawadniaj się bo ci śliny już brakuje pewnie od plucia jadem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja dyskusję kończę bo
k.....m - > Kilkaset mega po plc tez dobre.

@krzywy_kanister: ok, tutaj już udowod...

źródło: comment_1622564858k0l28knICoe1ZI3EhQdVgN.jpg

Pobierz
#!$%@? Mirków o słabych operatorach którzy nie zapewniają możliwości podłączenia swojego badziewia pod światłowód, każdy operator działa w zasadzie na tej samej zasadzie i daje swój router z wbudowanym ONT ze względu na prostotę takiego rozwiązania zarówno po stronie klienta jak i dostawcy, w kombinowanie to mogą się bawić lokalni operatorzy (których wymagający użytkownik ma przecież prawo wybrać skoro np. Orange ze swoim Funboxem mu nie odpowiada, aaaa no bo nie ma
@Szynk44: to może z innej strony - skoro oferta, z której korzystam to jednak oferta biznesowa, na moje oko mogłaby się rządzić się trochę innymi prawami. Kto w większym biurze korzystałby z FunBoxa? Skoro mogę dobrać do swojej usługi takie dodatki jak gwarantowane SLA, publiczne IP, wsparcia techniczne itp. to czemu robią problem ze zwykłego, głupiego ONT.
@tindeRoman: ??? Nie ma jak rzeczowe komentarze, debilem jest czlowiek ktory probuje sie wypowiadac a nie prostaki piszace nie zesraj sie. Nie ma jak marnowanie czasu na dzieciaki chyba, ze was oplaca konkurencja Orange czy jak, tylko ja tak debilnym oskarzen nie rzucam nawet na matołów ktorzy nie maja nic do powiedznia w danym temacie.