Wpis z mikrobloga

#lgbt #pridemonth #depresja #korposwiat #korporacjonizm #kapitalizm

To dziś. Dzisiaj zaczyna się Miesiąc Dumy (specjalnie używam polskiego odpowiednika, mając świadomość szerszego kontekstu znaczenia słowa pride, bezczelnie naśmiewając się z całego konstruktu). Tak przynajmniej dumnie nazywają go zachodnie, olbrzymie organizacje. Przecież powinienem czuć dumę, prawda?

...pytanie tylko dlaczego.

Korporacyjny konstrukt, mający w założeniu sympatyczną ideę równości, zachęcania osób nieheteronormatywnych do nie chowania głowy w piasek, do uniesienia jej do góry, kryczenia: "Spójrzcie na mnie! Jestem tacy jak wy! Chcę cieszyć się życiem i być dumnym z małych osiągnięć!"

Masz, kup ten tęczowy produkt.

Za pieniądze, jakie wydasz na tę piękną, tęczową torbę, przekażemy 1% z wydatków na Losową Tęczową Fundację

͈̓̆͠A̷̯̭̓̍͠Ṫ̵̟̀̚R̸̠̮̔͂̚͜Z̴̖̒͆̈́ ̵̢̧̱̐̅͝N̴̡͈̩̐̑Ă̸͔̠̲͘ ̴̢̞̬̈̅̔T̷̛̘̬̦̐Ȩ̸̰̩̀͐C̵͔̟̆Z̴̛̳̮Ó̸̢̋̚W̴͎̿̀E̵͚̞̟͐̿ ̴̡̳̮̀͗L̴̮̻̉O̴̹̲̎͜G̷̼̤̓Ö̸̲͊ ̴̡͔̠̃N̷̘̋͌̊A̵̦̦̪͗̓̚S̸̝̈́́Z̸̙͓̋E̷̮̙͆̇J̸̨͇̺̏̂̇ ̶̑̕ͅF̶̢͔̞́͘I̶̡͇͎͋́͝R̶̨͈̉̕M̵̼̻̯̑Ÿ̷̟́̐

Miesiąc dumy w rezultacie przekonuje jednak już co najwyżej przekonanych, a nieprzekonanych antagonizuje jeszcze bardziej, próbując im wciskać tęczowe kubki, torby czy inne bzdury na każdym kroku. To tylko po raz kolejny pusty virtue signalling, nie miejcie żadnych złudzeń.

O ile HRówka, jakaś Baśka czy inna Kaśka, będąca na superważnym stanowisku typu Specjalista ds. Równości i Radości ma dobre serduszko i dobre intencje, to generalnie firma jako tako ma to generalnie w głębokim poważaniu to, czy Tobie, osobo LGBT, jest lepiej czy gorzej. Zależy im tylko na Twoich pieniądzach.

KUP PRODUKT

Miesiąc dumy będzie dla mnie kolejnym miesiącem uświadamiania sobie, że nie czuję przynależności do żadnej grupy. Tęczowe kolektywy typu KPH czy Lambda to wydmuszki, kolejny objaw motywu spektaklu. Z jednej strony widzę konserwatystów, stąd boję się komukolwiek przyznać cokolwiek, z drugiej strony progresywną lewicę, próbującą podpuszczać i wyśmiewać tych pierwszych.

Dla mnie, jako geja, ten miesiąc będzie miesiącem niczego innego poza wkvrwieniem i żalem. Kim ja do cholery jestem?
theicecold - #lgbt #pridemonth #depresja #korposwiat #korporacjonizm #kapitalizm 

...

źródło: comment_1622537286rHg8NbiUS65w9Pyy1u93QE.jpg

Pobierz
  • 3