Wpis z mikrobloga

@Niss: Hold! Nie zapominaj ze przed nami jeszcze podniesienie stop procentowych, obietnica dywidendy, wzrastające zyski kwartalne! Nie zabijaj kur znoszących złotych jajek. To ile się zysku uzbierało przez ten czas przyjacielu ?
@Niss: nie bądź mnientka faja. Ja się pozbyłem pkobp z 64% zyskiem i tak patrzyłem w co wejść tylko po to, żeby wejść znowu w to samo (fakt, że 2,5zł niżej, ale to fart). I znowu jest prawie 20%.
@Niss: "Przeanalizuj swoje ryzyko. Sprzedawaj, kiedy tylko możesz. Kupuj, kiedy się zanurzają. Jeśli zarobisz 20% na akcjach i nie chcesz na nich wyjść. Sprzedaj porcję. Miej prawdziwy plan gry i traktuj to jak biznes. Mówiłem to wiele razy. Grasz przeciwko najbardziej zdyscyplinowanym i najmądrzejszym ludziom na świecie. Zachowuj się tak. Nikt ci nic nie jest winien. Rynek nie wzrośnie tylko dlatego, że jesteś jego właścicielem. Liczą się przychody, zarobki i zrównoważony
@machtomi: @Niss: zależy jaki był Twój cel i czy potrzebujesz tej kasy. Ja mam ponad 80% i trzymam, trochę się waham, ale perspektywy są takie, że nie powinno mocno spaść, a może lepiej przez kilka lat dywidendę pobrać, bo specjalnie tej kasy nie potrzebuję ze sprzedaży, kupiłem nisko i ze stratą nie wyjdę. Zyski banków będą rosły, a przyjdzie czas, że będą mogły wypłacić zaległą dywidendą z kapitału.
Ja bym keszował. I pakował w następne akcie. Zauważyłem ze na bananowej nie warto siedzieć na longa bo większość realizuje zyski już przy 20 % i jest zjazd do bazy. Miałem tak na mobruku zysk 36% realizacji przy 380 tak to bym sie kisił 4 miesiace i zjazd do bazy sie robi.