Wpis z mikrobloga

Hello ludzie z tagu #rosliny #roslinydoniczkowe chciałem się zapytać o dobór rośliny do mojego pierwszego #laswsloiku - właściwie to nie do końca zamknięty ekosystem, bo słoik ma dziurę w boku, a więc jest wymiana powietrza. Chciałbym tam umieścić coś efektownego, cieniolubnego, ale zarazem mało obsługowego ze względu na wodę chociażby. Pierwsze co mi wpadło do głowy to szeroko rozumiane kaktusy, ale może jest jakaś grupa roślin na którą powinienem zwrócić uwagę? Pozdro
  • 19
  • Odpowiedz
@wafel93: Jakby Ci to... kaktus powinien być Twoim ostatnim wyborem. Brak zamknięcia oznacza, że nie będziesz miał lasu w słoiku tylko szklaną osłonkę bez odpływu. Jest to cięższe do utrzymania niż dobrze przygotowany las. Tym niemniej do lasu nadają się wszystkie wilgociolubne rośliny typu fitonie, skrzydłokwiaty, alokazje, paprocie i tak dalej.
  • Odpowiedz
@magnes125: kurde, a z takich mało obsługowych do otwartego? Jak rozumiem, mija się to z celem? Chodzi o to, że będzie w trudno dostępnym miejscu, dlatego nie będzie mi się go chciało co pare dni ogarniać
  • Odpowiedz
@wafel93: Z wilgociolubnymi roślinami jest też tak, że ich sobie ot tak nie zostawisz bo trzeba je dość często podlewać i bardzo uważać z drugiej strony, żeby nie zgniły. Z czystym sumieniem nie jestem w stanie Ci nic polecić niestety. Liczę, że wezmą to na siebie inni :D
  • Odpowiedz
@wafel93: Na Twoim miejscy wstawiłabym tam np. ceropegię woodii. Spróbowałabym też ją nawet posadzić. U siebie mam ją w cieniu i rośnie dobrze. Nie wymaga też częstego podlewania i ją widzę w takim szkle :P
  • Odpowiedz
@magnes125: "Brak odpowiedniej ilości światła powoduje, że zwiększa się odległość między liśćmi, które dodatkowo tracą swoje piękne, charakterystyczne ubarwienie. Warto pamiętać, że ceropegia nie znosi przeciągów."
Jeszcze może ją wachlować xD Thx popacze trochę, chociaż przydałoby mi się wypełnić tą przestrzeń, z tym bluszczem to pewnie bedzie problem bo zaraz zacznie wychodzić bokiem
  • Odpowiedz