Wpis z mikrobloga

@sebsossj: Klasyka. Niby założenie słuszne, bo nazwanie kogoś inwalidą czy kaleką rzeczywiście może być obraźliwe, jednak jak zwykle przez skrajności jest to wyolbrzymione do absurdu.
To samo działo się z murzynem, gdzieś ktoś powiedział oficjalnie że może być to obraźliwe, to jedni zatykali uszy i krzyczeli "murzyn murzyn murzyn murzyn!!!" a inni chcieli wyrzuć to słowo ze słownika i używali jakiejś kalki z USA w formie m-word xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sebsossj: każdy inwalida jest osobą z niepełnosprawnościami, nie każda z osób z niepełnosprawnościami jest inwalidą. Emilia nie skumała.
  • Odpowiedz
@sebsossj: niech nazywają jak chcą, myślę że inwalidzi jak mieli dotychczas, tak będą dalej mieć #!$%@? na to jak się nazywa jakaś ulica

Pozdrawiam,
Inwalida
  • Odpowiedz
Młoda towarzyszko

TOWARZYSZKO


Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
  • Odpowiedz
@sebsossj: kolejna Julka z syndromem mesjasza, która myśli, że ktoś potrzebuje jej "ratunku". Niedługo nie będzie można pierdnąć w miejscu publicznym, bo może się okazać, że pierd z mojej dupy kogoś mobbinguje. Świat wariatów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sebsossj: poza tym jak już towarzyszka chciała być taka poprawna, to teraz stosuje się nazwę "osoby ze szczególnymi potrzebami", bo "niepełnosprawne" od razu stygmatyzują.

Zatem ul. Osób ze szczególnymi potrzebami Wojennych ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sebsossj męczy mnie już ta poprawność polityczna. Czy inwalidzi wojenni poczuli się urażeni?


@slepauliczka: ja pierwsze słyszę, zeby słowo inwalida było obraźliwe, a sam mam niepełnosprawność.
Może słowo "kaleka" by było dla kogoś obraźliwe, ale to też szukanie na siłę i niejako bez sensu, bo bierze się od kalectwa.
  • Odpowiedz