Wpis z mikrobloga

#antykapitalizm
Co się dzieje gdy wolny rynek zabiera się za produkcję żywności?

Problem psującego się mleka rozwiązali, dodając do niego formaldehyd, substancję wykorzystywaną do balsamowania zwłok (formaldehyd dodawano także do mięs). Sprawa nie dotyczyła tylko USA, ale wszystkich krajów rozwiniętych. Już w 1830 r. renomowany brytyjski magazyn medyczny „Lancet” ostrzegał, że miliony dzieci w kraju są regularnie podtruwane tym, co jedzą.

inb4 głód na ukrainie - od razu będę w---------ł takie komentarze, po pierwsze stalin to śmieć i nie mam zamiaru go bronić, po drugie jeśli wolny rynek to tak cudowny system że trzeba go porównywać do ogromnej klęski głodu to zajebiście o nim świadczy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@CamusVevo: Pewnie przedsiębiorcy fałszowali jedzenie dlatego aby wyrównać sobie "straty" przez "zbędne" regulacje na rynku pracy tak jak robią to teraz płacąc pod stołem xD
Nie ma co oczekiwać wyjaśnień od wolnorynkowców bo całe ich myślenie oparte jest na chłopskorozumizmie
  • Odpowiedz
Pewnie przedsiębiorcy fałszowali jedzenie dlatego aby wyrównać sobie "straty" przez "zbędne" regulacje na rynku pracy tak jak robią to teraz płacąc pod stołem xD


@qwertyasdf: Jeśli ktoś tak myśli na serio to, trzeba go na prześwietlenie czaszki wysłać. Zaawansowane gwoździomózgowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CamusVevo: ale z tego powodu powstał sanepid czy inspekcja weneterynaryjna. I te urzędy działają normalnie na wolnym rynku. To prędzej nie antykapitalizm a antykorwinizm czy antyanarchizm
  • Odpowiedz