Wpis z mikrobloga

Kolejny mały komputerek w kolekcji - ASRock DeskMini X300.

Do środka wsadziłem Ryzena 4650g, do tego laptopowe 2x8GB GoodRAM IRDM, które pogoniłem tak: https://i.imgur.com/4docpWE.jpg i nie jest to ostatnie słowo ;)

Podoba mi się zapotrzebowanie energetyczne tego maluszka - przeglądam forum na jednym monitorze, na drugim oglądam filmik 1080p60 na jutubie - pobór mocy waha się w granicach 19-21 watów.
Z drugiej strony takie cinebenche - R15 wypluwa ~1400 pts, natomiast R20 ~3250 pts, w przypadku obu testów komp ciągnie z gniazdka 58-59 W.

#komputery #itx #miniitx #pcmasterrace
JestemKrzysio - Kolejny mały komputerek w kolekcji - ASRock DeskMini X300. 

Do śro...

źródło: comment_1622270948Vc3ad5fcvL5UdBdiNiNyuA.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snurq: Nie, na typowych komponentach - czy to ITX, czy teraz STX (ten DeskMini jest mniejszy od typowej płyty ITX) - nie jestem w stanie zejść do ~10 watów nawet w spoczynku. Obecnie z tym Ryzenem męczę pamięci wysokimi taktowaniami, więc kilka napięć musiałem podnieść (nie są to wielkie wzrosty, rzędu 2-3 watów, ale są).
No i jeszcze kwestia co rozumiesz pod pojęciem YT - czy to zwykły filmik 1080,
  • Odpowiedz
@Snurq: To nie - teraz lecą mi jakies piosenki na jutubie w 1080, na drugim forum tekstowe i jest ~19 watów. Dwukrotnie mniej nierealne przy takich komponentach...
Chyba że płyty z wlutowanym intelem, np. i3-6300u. Mam coś podobnego w laptopie i ma to jedną wadę - na dzisiejsze standardy jest po prostu (po)wolne... Ledwo 2 jajca, 4 wątki, wolna pamięć, słaba integra. Z jednej strony kilka watów mniej, z drugiej
  • Odpowiedz