Wpis z mikrobloga

Dostałem wstępną wycenę blatów z konglomeratu kwarcowego (Santamargherita Metropolis Dark 2 cm) dla kuchni i łazienki na kwotę 19 100 zł. Specjalnie zszedłem ze spieku kwarcowego, żeby trochę oszczędzić i pytanie. Czy to są obecnie realne rynkowe ceny takich blatów, czy jestem w stanie znaleźć taniej? Mamy tu jakiegoś kamieniarza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
Drmscape2 - Dostałem wstępną wycenę blatów z konglomeratu kwarcowego (Santamargherita...

źródło: comment_1622208695U0UppY7fwEAcg1WjRw4Mbz.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Możesz pokazać szczegóły skąd ta cena? Sam rozglądałem się za jakimś lepszym blatem, bez żadnych wodotrysków, prosty z dziurami. Pierwszy lepszy wynik z neta sklep.vertimar.pl/nowosci/5107ed299b029.html 820 brutto. Skąd ta różnica?
  • Odpowiedz
@H_266: No właśnie nie ma wyszczególnionych pozycji "co za ile". Tu jeszcze info o wykończeniu blatu. A żeby było ciekawiej, to ofertę na 19 100 zł dostałem za pośrednictwem projektantki, a jak sam do nich napisałem o wycenę w tym samym czasie, to już dla mnie cena była 21 900 zł., a ta sama osoba sporządzała wycenę. xD Widzę, że ceny są bardzo uznaniowe i dlatego chcę je zweryfikować bo imo
Drmscape2 - @H_266: No właśnie nie ma wyszczególnionych pozycji "co za ile". Tu jeszc...

źródło: comment_1622211321SAsZRTsWCNY9xAxrXGzTEw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drmscape2: już tłumaczę, wszystko drożeje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Gdybym w tym roku zaczął budowę, to za 11 ton stali jakie zużyłem na budowę, by mnie zniechęciło do wydawania kasy.
  • Odpowiedz
@asasello: Dobra, wiem, że wszystko drożeje. Mnie interesuje ta dysproporcja między ceną materiału, która pewnie w hurcie to jakieś 4500-5000 zł netto (jeśli w detalu 7800 zł brutto), a 19 000 zł brutto za całą usługę, gdzie blaty są dość proste, nie ma żadnych łuków, czy innych fikuśnych szlifów, standardowe otwory.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: w tym linku który wcześniej zapastowałem są oferowane blaty kwarcowa z nawet niższymi cenami, zależy od wzoru. Więc to 19k to trochę z dupy. Może warto sprawdzić dostawcę tych materiałów, może są znacznie lepsze i stąd ta cena.
  • Odpowiedz
@H_266: Wzór tu akurat jest ważny bo chcę coś zbliżonego do pierwotnego wyboru Dekton Fossil, tylko że z konglomeratu kwarcowego bo miał być tańszy. Z tego samego sklepu co podałeś te 10 mb blat, który wybrałem, to 7800 zł brutto, więc w hurcie netto pewnie mają jeszcze taniej. Na pewno poszukam jeszcze innego kamieniarza. Jak ktoś w Krakowie lub okolicach ma kogoś godnego polecenia, to niech da znać.
  • Odpowiedz
@trzy_razy_rzezucha: Konglomerat a konglomerat kwarcowy to dwie różne rzeczy (ten na parapety jest dużo mniej wytrzymały
@Drmscape2: Wzór wpływa trochę na cenę, sam materiał to połowa ceny, może nawet mniej. Cięcie, transport, montaż tego ciężkiego gówna swoje kosztuje. Z drugiej strony warto się targować, bo 20% marży to nie rzadkość.
Ja za 4.5m^2 białego blatu 3cm w #trojmiasto po ciężkich negocjacjach zapłaciłem 11k
  • Odpowiedz