Wpis z mikrobloga

Co najlepiej zrobić, gdy ma się 3 miesięczny okres wypowiedzenia i chce się zmienić pracę? Zwolnić się i zacząć szukać podczas tych 3 miesięcy?
Bo przecież jak będę szukał dalej pracując i na rozmowie kwalifikacyjnej powiem, że mogę zacząć ale za 3 miesiące to będą mieli gdzieś takiego kandydata.
#pracbaza
  • 4
@Kosmox30 ale każdy człowiek, który przepracował 3 lata ma taki okres wypowiedzenia, więc przyszli pracodawcy doskonale to wiedzą i będą na Ciebie czekali. U mnie w pracy zawsze gdy ktoś odchodzi to zostaje ten okres wypowiedzenia, a ma już nagraną robotę. Pamiętam jak przyszła jedna dyrektorka, to też już bywała przelotem w biurze, bo była wybrana, ale faktycznie pracę zaczęła za jakieś właśnie 2 miesiące.
Poza tym twój obecny pracodawca zawsze może
@Kosmox30 zależy od sytuacji branży itd. ale ja raczej szukam a jak znajdę to składam wypowiedzenie. Jak składasz i dopiero szukasz i nie idzie to po twojej myśli to możesz podświadomie zmniejszać oczekiwania
@Kosmox30: Dla potencjalnych firm to jest normalne, ze beda musieli poczekac na nowego pracownika 3 miesiace. Jesli na jakiejs rozmowie o prace trafisz na ludzi, ktorzy beda marudzic o to ze to jest za dlugo, to juz bedziesz wiedzial kogo omijac.