Wpis z mikrobloga

Cześć, ogarniacie może kwestię wakacji w stylu ciągła podróż? Chcę wybrać się na Kretę w lipcu i wynająć auto żeby jeździć po całej wyspie, z naciskiem na wycieczki górskie. Pytanie jest takie czy lepiej zabunkrować się gdzieś w centralnej części wyspy i dojeżdżać każdego dnia w tę i nazad, czy po prostu każdego dnia nocować gdzie indziej (nawet pod namiotem)? Jeżeli ta druga kwestia (którą od początku chciałem) to czy taką wycieczkę rozplanować zawczasu, poumawiać noclegi czy raczej na żywioł, każdego dnia zajeżdżając znajdywać miejscówkę i na miejscu dogadywać? Minus jest taki że w dobie covida, trzeba im na początku wakacji wypełnić formularz gdzie się będzie przebywać i nie wiem czy to jakby nie wyklucza częstych zmian miejsca pobytu. Jeżeli macie jakieś pro tipy na takie podróże, jakieś poradniki, to byłbym wdzięczny za pomoc, pozdrówka!

#wakacje #grecja #kreta #podroze #podrozujzwykopem
  • 4
@NaAdanosa: Nigdy w czymś takim nie uczestniczyłem ale takie coś chyba lepiej zrobić we wrześniu z dwóch powodów:
1) pogoda - jak rozumiem przez wycieczki górskie rozumiesz chodzenie po górach - we wrześniu jest znacznie przyjemniejsza pogoda na takie przygody.
2) zakwaterowanie - jeśli właśnie chcesz gdzieś wynajmować z dnia na dzień to naprawdę lepszy jest wrzesień gdzie widać w grecji koniec sezonu i jest zdecydowanie mniej turystów. Łatwiej będzie ci
@NaAdanosa: ja bym podzielił wyspę na dwie części - nocleg bardziej na wschód i potem bardziej na zachód bo szkoda czasu na jeżdżenie w tą i nazad- co prawda jest autostrada ale prędkości nie są oszałamiające. Z drugiej strony nie ma tez co przesadzać i codziennie nocować w innym miejscu.

Co do pogody … lipiec na góry to średni pomysł - upał. Na góry i wąwozy w Grecji dobry jest maj
@Singularity00: Jest to ciekawy pomysł, chyba tak właśnie zrobimy, dzięki :) Co do pogody to ostatnim razem chodziłem też w lipcu po Krecie i po prostu jak jest się dobrze przygotowanym, zaopatrzonym i wytrzymałym na wysokie temperatury (a ja taki jestem) to da radę bez problemu ale dzięki za troskę.